Bloggers RE

6 TIPŮ JAK SI UŽÍT OFFLINE DOVOLENOU


Autor: Karolína Rejmontová, kbykarol.cz

Nedávno jsem byla týden na chalupě. Bez wifi a jen na datech, které tam většinou ani nechytám. Takže jsem se rozhodla být ten týden (většinou) offline a tady jsou moje tipy, jak si dovču i tak užít.

1. Užijte si počasí

Svůj offline čas přizpůsobte tomu, jaké je počasí. Je venku hezky a svítí sluníčko? Tak jděte na zahradu, k bazénu, na procházku nebo třeba jen do parku za barákem na piknik. Leje jako z konve? No tak to je ideální počasí na čtení, koukání na filmy, malování nebo dospávání.

2. Jeďte se někam podívat

Léto je nejlepší čas na nová dobrodružství, takže mrkněte na internet a najděte si, kam vyrazit na výlet. Žádné odkládání… prostě to jeden den naplánujte, domluvte se s kámošema a druhý den už můžete vyrazit.

3. Číst, číst, číst

Většina lidí nemá v běžném koloběhu moc času na čtení, a když už by ten čas byl, tak zase není nálada a radši si pustíme film nebo seriál. Takže jestli budete někde na dovolené nebo chcete být prostě chvíli offline, čtení je to nejlepší, čím můžete trávit čas. Vyberte si, co vás baví. Já volím lehké čtivé příběhy, fantasy nebo klidně i něco o osobním rozvoji.

4. Dělejte něco kreativního

Jestli se nechcete pouštět do něčeho složitějšího, tak si kupte omalovánky pro dospělé a pastelky. Nebo si kupte vodovky, které můžete na omalovánky taky použít nebo si s nimi jen kreslit na papír. A jestli vás malování neláká, vezměte do ruky tužku a papír a pište, co vás napadne. Nebo můžete starý kus nábytku, který už vás dávno nudí, natřít novou barvou. Uvidíte, že pak budete rádi, že jste něco vyrobili a odpočinete si u toho.

5. Věnujte blízkým svůj čas

To nejcennější, co můžete někomu dát, je váš čas. Takže jestli si už dlouho slibujete, že zavoláte kámošce nebo zajedete k babičce, teď je načase to udělat. Když jsem na chalupě s celou rodinou, snažím se se jim věnovat. Povídat si, zjistit, co je nového, nebo jen společně koukat na film.

6. Berte to jako výzvu

Být co nejmíň online si vezměte jako výzvu a zkuste se prostě věnovat jiným činnostem, na které nemáte normálně čas. Zároveň se na to snažte ale moc nemyslet. Protože když si budete říkat, jak musíte vydržet být bez mobilu, tak tím víc vám bude online svět chybět. Takže to zkuste, ale zároveň se zase klidně podívejte na emaily nebo jestli vám někdo nepíše. Nesmíte se do toho úplně nutit.

Jaké jsou vaše tipy na to užít si dovču hezky offline? Napište mi to do komentářů 🙂


1 komentář

  • Moje vysněná dovolená je na týden do přírody, bez počítače, bez internetu, bez signálu na mobil a bez skrumáže lidí 🙂 Vaření a zásoby bych si byla ochotná zajistit, ale jenom lesy, budit se jenom do hvízdání kolem a ráno a večer si běhat s foťákem 🙂

    Deníček blogerky

Instagram @bloggersre

Náš Instagram