Bloggers RE

6 VECÍ, KTORÉ BY STE MALI ZO ŠATNÍKA VYHODIŤ

Určite to poznáte. Šatník na prasknutie a vy buď nemáte miesto na nové veci, alebo neviete, čo si obliecť, pretože nepotrebne veci obsadili miesto. Máme tendenciu skladovať a hovoriť si, že do toho schudneme, že si to určite ešte raz oblečieme atď. Ale buďme úprimní. Tu je 5 veci, ktoré by mali váš šatník hneď opustiť.

Sfarbené tričká

Tričká tu nie sú na to, aby nám vydržali navždy. Áno, na jednej strane treba pozerať na prírodu, ale popravde, ak bolo raz vaše tričko čierne a teraz ho pod pazuchami zdobia škvrny od deodorantu alebo jednoducho farbu vytiahlo slnko, je na čase ich vyhodiť. Alebo ich použite ako handry. 

Ponožky, ktoré nemajú pár

Ak ste raz nenašli pár ku ponožke, tak sa už nikdy neobjaví.. Nemilosrdne ich vyhoďte. Ak ste kreatívny, ako alternatívu z nich môžete ušiť bábiky.

Veci, ktoré vám už nepristanú

Krátke šaty, napasované nohavice, dierka na blúzke… So všetkými vecami, čo máte viac ako rok a už dlho ste si to neobliekli, sa začnite pomaly lúčiť. Všetko, čo sa nosiť ešte dá, môžete predať alebo niekomu darovať.

Nekvalitné kúsky

Určite sa aj vo vašej skrini nachádza svetrík, ktorý vás škrabe, alebo blúzka z takého materiálu, že po par minútach sa potíte ako šialení. Síce môžu mať pekný strih či úžasné farby, no tieto veci nosiť nebudete, pretože na ne potrebujete nervy. A tým pádom vám ostávajú visieť v skrini. Takže je na čase vzdať sa ich.

Staré kostýmy

Halloweenské či karnevalové kostýmy sa zvyčajne nenosia viackrát. Takže ak máte niekde vzadnej časti vašej skrine takéto kúsky, zbavte sa ich a urobte miesto pre nové veci.

Obuv, ktorá vám už nesedí

Aj napriek tomu, že vás obuv tlači, je vám ľúto sa jej vzdať. Možno ste za ňu vyhodili veľa peňazí alebo sa vám páči to, ako vyzerá, no nič nestojí za to utrpenie a bolesť, keď si takéto topánky obujete. Podarujte ich a urobte niekomu radosť.

Ak vám padne ťažko vytriediť veci, urobte si krabicu a pomenujte ju ako “možno”. Dajte tam veci, pri ktorých si nie ste 100% istí, napíšte dátum a zalepte ju. Ak sa krabice nedotknete 2-3 mesiace, viete, čo máte urobiť… Bez čoho by ste sa zaobišli vo svojom šatníku vy?

Dominika Blchová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

.