Hoci je sklo 100% recyklovateľné, recyklácia nie je na 100% dokonalá. Ak ste ako ja a máte hromadu sklenených pohárov a nádob napr. od zaváranín, olív alebo kompótov, prečo ich nejako nevyužijete? Vyskúšajte tieto jednoduché triky namiesto toho, aby ste ich recyklovali alebo vám zbytočne stáli v kuchyni…

DOMÁCE KRÉMIKY; MASTIČKY A TELOVÉ MLIEKA

Sklenené nádoby sú v prvom rade pre mňa vynikajúce, pretože do nich môžem dávať svoju doma vyrobenú kozmetiku. Ľahko sa umývajú a ani nezapáchajú.

DOMÁCE SVIEČKY

Vždy som milovala sviečky. Kedysi som kupovala sviečky na kilá, ale keď som zistila, aká chémia je v nich, vyrábam ich sama.

NÁDOBKA NA „SNACKY“

Ďalšia alternatíva ako redukovať odpad a zobrať si nejaké malé občerstvenie so sebou, keď niekam ideme. Či už čerstvé alebo sušené ovocie, alebo na oriešky.

PRÍPRAVA JEDLA

Či už máte veľké alebo malé nádoby, môžete dať do nič hocičo, keď si pripravujete svoje jedlá. Či už je to domáce pesto, arašidové maslo, nakrájaná zelenina alebo šaláty. Ak si pripravujete jedlo na nasledujúci deň, ľahko ich môžete skladovať v chladničke a potraviny vám tak vydržia dlhšie.

FĽAŠA NA VODU

Jeden z najjednoduchších spôsobov, aby ste nekupovali poháre. Naplňte si nádobku vodou, ľadovým čajom alebo smoothie, vložte slamku a máte super pohár. Žiadne plastové poháre ani fľaše.

NA VŠELIČO MOŽNÉ

Či už perá, ceruzky, nožnice alebo iné papiernické potreby, sponky, gumičky, alebo odličovacie tampóny. Toto všetko v nich môžete skladovať a budete mať konečne všetko na poriadku.

DO OBCHODOV BEZ OBALU

Ak nakupujete v obchodíkoch bez obalu, kde si nosíte vlastne tašky, sáčky a nádoby, tak túto možnosť už určite poznáte. Môžete ich naplniť čímkoľvek, čo vám obchod ponúka: orechy, vločky, ryža, cestoviny, čaje, koreniny atď.

Arašidové maslo, olivy, uhorky, kompóty, marmelády. Všetky tieto výrobky sa dajú dostať v sklenených nádobách. Takže ich neodhadzujte. Umyte ich a použite znovu.

Ak máte ďalšie tipy, ako takéto nádoby ešte využiť, potešíme sa ďalšími nápadmi!


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here