Bloggers RE

7 PODCASTOV, KTORÉ SI ZAMILUJETE

Zakaždým, keď počúvam nové diely týchto skvelých podcastov, hovorím si: “Tieto by mali poznať všetci.” A pevne dúfam, že mnoho z vás si určite nájde aspoň jeden, ktorý je presne podľa vášho gusta. Čo je lepšie na dlhé cesty za letnými dobrodružstvami, ako práve podcasty, keď už aj playlisty sú prikrátke?

Fashion Session

Dve úžasné a šikovné aktivistky Zuzka a Natália spojili sily a vymysleli svoj eco friendly podcast, kde nám vysvetľujú, ako to chodí vo fashion priemysle a ako by sme to mohli zmeniť. A nielen to, ukážu vám, ako žiť ekologickejšie, kde nakupovať, prečo podporovať secondhandy a lokálne značky, a oveľa viac. Tak si tieto dve silné ženy vyhľadajte a nalaďte sa s nimi na udržateľnejší lifestyle.

Šatníky

Teraz trošku z iného súdka. V tomto projekte rádia Wave vám Veronika Ruppert predstaví módu z českých šatníkov. Vyspovedá ich majiteľov a nahliadne do toho, čo sa skutočne nosí. Ak vás zaujíma, čo si oblieka napríklad Marie Butula alebo Léna Brauner, určite si ho vypočujte a nechajte sa inšpirovať.

Vražedné psyché

Ak sa zaujímate o trochu temnú históriu tohto sveta, a tiež na dobrú noc nepočúvate rozprávky ale radšej krimi, pustite si so mnou tento podcast (18+ podotýkam). Dozviete sa príbehy života sériových vrahov – či už slovenských, alebo svetových. Nie každého táto téma nadchne, ale ak ste z tejto skupiny ľudí, prídete si na svoje.

Knihokec

Adriána Moré a jej láska ku knihám. Tak by som to zhrnula. Rovnako ako vám aj ona každý mesiac zhrnie to naj čítanie, poradí, ako si vyberať knihy, a to z rôznych žánrov, ukáže vám spôsob, ako viac čítať, ponúkne pár recenzií a oveľa viac. Nenašli ste ešte podcast o knihách, ktorý by bol presne pre vás? Tento ste určite vynechali…

My deti ze stanice 2020

Podcast umelca ako je Jan Bican nesmiete prehliadnuť. Zameriava sa totiž na ľudí z oblasti umenia a kultúry, pýta sa ich, aké to je robiť ich prácu, ako sa k nej dostali, a zistíte, že to nie je až tak ľahké, ale aj to, aké úžasné je robiť to, čo vás v živote baví. Tak to bežte zistiť aj vy.

Ranní úvaha

Krátke pár minútové rozprávania na rôzne random témy, to ja ráno ku káve musím. A čo vy, skúsite? Určite sa vám tieto zaujímavé zamýšľania zapáčia a budete ich počúvať napríklad cestou do práce alebo do školy. Každý diel je prerozprávaný niekým iným a každý jeden je o niečom inom. Niekedy vás aj tie najobyčajnejšie veci nútia zamyslieť sa…

#VogueCSTalks

Nedávno predstavila Československá VOGUE podcast, kde v každom diely priblíži, o čom je aktuálne vydanie magazínu. Taktiež môžete očakávať rozhovory so známymi osobnosťami v tejto oblasti, o rôznych témach. Však uvidíte. Ale ak čítate VOGUE, tak určite viete, o čom hovorím a že čakať môžete len to najlepšie. 

Teraz si sadnite – do autobusu, na gauč, do auta,.. to je jedno, a započúvajte sa. Veď si zaslúžime trochu toho relaxu, v akejkoľvek forme. Čo vy viete, možno si rozšírite obzory v mnohých oblastiach, ani nebudete vedieť ako. Stačí len počúvať.

Veronika Borloková

Article Editor

Přidat komentář

.