Dokonalosť neexistuje, ale to neznamená, že by sme mali prestať byť deň čo deň lepšími, zdokonalovat’ sa, pracovať na nás a našej osobnosti. Objatie, podpora či jednoduchý úsmev môže urobiť veľa. Nepotrebuje to veľkú námahu, ale môže to mať veľký efekt. S nasledujúcimi tipmi sa budete cítiť lepšie nielen vy, ale aj ľudia vo vašom okolí.

Úsmev pre neznámych

Úsmev nás robí šťastnými. Vyžaruje pozitívnu energiu a dobrú náladu. Môže sa vám zdať trochu zvláštne, keď vám poviem, aby ste sa z času na čas usmiali len tak na niekoho na ulici. Ale verte mi, že jednoduchý úsmev môže urobiť naozaj veľa. Samozrejme, že sa nemusíte usmievať na každého koho stretnete. Skúste sa usmiať vtedy, keď cítite, že to daná osoba potrebuje. Dá vám to nie len zadosťučinenie, ale aj dotyčná osoba sa bude cítiť lepšie.

Nakladajte rozumne s vašim časom a peniazmi

Ako sa hovorí, “čas sú peniaze”, preto si treba uvedomiť, aký je čas pre každého jedného z nás dôležitý. Robte veci, ktoré sú pre vás dôležité, a nestrácajte čas robením vecí, ktoré vás nerobia šťastnými. To isté platí o peniazoch. Peniaze síce nie sú všetko, ale sú potrebné. Používajte a utrácajte peniaze naozaj len za veci, ktoré potrebujete. Zvyšok si odkladajte na váš sporiaci účet.

Objímajte

Ja osobne milujem objatia. Objatie pre mňa znamená oveľa viac ako tisíc bozkov. Keď sa cítim zle, smutne alebo mi je úplne pod psa, objatie je to, po čom túžim asi najviac. Najlepšie objatia sú podľa mňa tie spontánne. Len tak. Ja ľudí rada obijímam, keď mám pocit, že to potrebujú alebo len tak. Skúste to aj vy. Objatím dáte najavo danej osobe aj to, že vám na nej záleží. 

Buďte vďační

Často považujeme veci za samozrejmé. Tu si ale treba uvedomiť, že nie každý človek na tejto zemi má také možnosti a privilégiá ako my. Preto treba byť vďačný za to, čo môžeme mať. Buďte vďační za každé ráno, kedy sa zobudíte, za jedlo, priateľov, rodinu, vzdelanie a za všetko, čo ste kedy dosiahli. A tiež za VÁS a za to, čím ste a čím ste sa stali. Užívajte si každý moment a vážte si každú chvíľu. Nebuďte vyberavý a preberavý.

Podporte ostatných

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete ľuďom pomôcť a podporovať ich. Nie, nemusíte im kupovať drahé veci ani dávať darčeky. Mnohokrát pekné slová môžu znamenať pre ľudí oveľa viac ako materiálne veci. Dajte im najavo, že vám na vašich blízkych záleží tým, že si ich vypočujete, porozumiete im a budete k nim úprimný. Vyjadrite svoje pocity a povedzte ľuďom, čo si naozaj myslite. To ich posunie ďalej. Ak sa necítia fajn, motivujte ich. Strávte spolu kvalitné chvíľky.

Obklopujte sa pozitívnymi ľuďmi

Je dôležité tráviť čas s ľuďmi, ktorí podporujú a povzbudzujú vaše šťastie a váš osobný rozvoj. Buďte s ľuďmi, ktorí zdieľajú tie isté myšlienky, majú tie isté priority a hodnoty ako vy. Jednoducho sa obklopujte ľuďmi, ktorých chcete mať vo svojom živote.  

Pracujte na sebe

Vzťah, ktorý máte so sebou, je ten najdôležitejší vo vašom živote. Pretože sami so sebou sme 24/7, 365 dní v roku. A preto by sme mali byť k sebe úctihodný. Ak si myslíte, že ste dostatočne dobrý, verte mi, môžete byť ešte lepší. Skúste novú aktivitu alebo hobby, naučte sa nový jazyk, stanovte si ciele, začnite športovať. Vystúpte zo svojej komfortnej zóny. A hlavne sa vyhnite negatívnym ľuďom, v ktorých prítomnosti sa necítite dobre.

Všetci sme len ľudia. Robíme chyby, hneváme sa, smejeme sa, sme smutní. Preto sa nechovajte k ľuďom tak, ako nechcete, aby sa oni chovali k vám.


2 COMMENTS

  1. To je krásny nápad na článok! Viac takých! Láskavejším a lepším človekom môžeme byť každým dňom viac a viac, je to len na nás a práve takéto maličkosti tvoria nakoniec väčšie viditeľné zmeny. 🙂 Keď sa usmejem na okoloidúceho a on sa usmeje naspäť, pocítim vždy takú radosť a hneď mám krajší deň!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here