Bloggers RE

7 ZLATÝCH PRAVIDIEL, AKO SI ZARIADIŤ MALÝ BYT

Domácnosť, v ktorej žijeme, by nám mala ponúknuť čo najväčší komfort. No nie vždy spĺňa dostupný priestor naše očakávania. Avšak so správnym know-how a nábytkom môže aj to najmenšie štúdio vyzerať veľkolepo. Ako na to?

Pohodlie nezávisí od veľkosti bytu. Pretože s premysleným plánovaním, správnymi zdrojmi svetla, farbami a niekoľkými jednoduchými trikmi je možné vyčarovať krásny priestor. Nasledujúcich 7 tipov vám môže pomôcť k zariadeniu aj malého bytu.

Výber farieb

Aj malé miestnosti si môžete zariadiť vo vašej obľúbenej farbe. Intenzívne farby sú povolené, ak ich používate opatrne a iba ako akcent. Vďaka svetlým farbám sa naopak miestnosť javí väčšia. Tento efekt je pri farebnom prevedení stien, stropov a podláh presne opačný. Tu sa do popredia sa dostanú skôr tmavé farby. Radiátory vizuálne zmiznú, keď majú rovnakú farbu ako stena, a vďaka tomu bude malá miestnosť pôsobiť pokojnejšie a upravenejšie.

Správne svetlo

Svetlo a jas sú obzvlášť dôležité v malých miestnostiach. Polopriehľadné záclony umožňujú slnečným lúčom presvitať, a zároveň stále chránia pred zvedavými pohľadmi. Ideálne sú jemné vzory a svetlé tóny, ktoré sú farebne zladené so zvyškom interiéru. Závesy po podlahu vizuálne miestnosť vytiahnu do výšky.

Praktický nábytok

Skladacie a rozťahovacie stoly sú ideálne, pretože rýchlo pripravia z jedálenského kútu pre dvoch stôl na spoločenské posedenie. Nástenný sekretár ponúka dostatočný úložný priestor. Nábytok s posuvnými dverami je skvelý na uschovanie vecí z očí. 

Úložný priestor

Úložný priestor je dôležitý pre organizáciu vecí a očividne vytvára viac priestoru. Malo používané stoličky, vankúše alebo pracovné potreby z domácej kancelárie je možné rýchlo a diskrétne skryť za jednoduché fronty. Všetko vyzerá upratané a upravené. Úložné boxy s predmetmi a potrebami môžete uložiť pod posteľ.

Výber nábytku

Stoličky s opierkami pôsobia pomerne expanzívne. Vhodnejšie sú stoličky bez operadiel alebo stoličky s úzkymi sedadlami a nízkym operadlom. Lavice by boli tou najlepšou voľbou, je možné ich zasunúť pod stôl. Ďalšou možnosťou sú stoličky, ktoré sa dajú sklopiť. Najmä ak máte často hostí.

Malá oáza v kúpeľni

Kompletne vykachličkovaná kúpeľňa s otvorenou sprchou alebo sprchovacím kútom bude vyzerať obrovsky. Voľba sprchovacieho kútu je vhodnejšia než vaňa. Prírodné materiály ako kameň a drevo, ako aj dlaždice v prírodných farbách urobia malú kúpeľňu zmyselnou a útulnou. 

Zrkadlá

Zrkadlá vizuálne zväčšujú miestnosť a odrážajú svetlo, ak sú šikovne umiestnené.

Ako máte zariadený byt vy? Pochváľte sa nám!

Dominika Blchová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

.