Komunita online tvůrců

JAK SI DOKÁŽU UDRŽET KRÁSNÝ DEN?

0 0

Autor: Vee, yourvee.blogspot.cz

Vždycky jsem byla člověkem, že při špatné náladě a situaci jsem si to zhoršovala ještě víc, naschvál. Dělalo mi to dobře – alespoň jsem si to myslela. Ale po nějaké době mi “někdo” ukázal, že to není život, který bych chtěla žít. Vždycky jsem byla člověkem, kterého dostalo špatné období na kolena a neuměl se postavit na vlastní nohy a přejít to. Vždycky jsem byla člověkem, který byl citlivý, mimo kontakt s lidmi, uzavřená sama do sebe. Člověk vždycky potřebuje dostat takovou tu “facku” od života, aby si uvědomil, jak se má začít chovat a jak má vnímat svět. A nejlepší je, když mu k tomu někdo pomůže, vezme vás za ruku a z toho všeho vás vytáhne ven. A najednou si přijdete jako v pohádce a cítíte se šťastní.  O tom, jak jsem se cítila tehdy, jak se mi tehdy povedlo ze šlamastyky ven, dnes psát nechci, možná, že na to někdy přijde, kdo ví. Dnes chci psát o tom, jak se mi daří to “být šťastná” udržet každý den krásný a plný dobré nálady (i když ne vždy se to povede). Možná i ve vás to vzbudí něco, co by vám mohlo pomoct ke šťastnému životu a udržet si krásný den.

Jak si dokážu udržet krásný den?

Mám takových pár bodů, které mi ten den krásný udrží. Přiznám se, že ne vždy je mám na paměti a vždy mě musí něco nebo někdo nakopnout, abych si na ně vzpomněla.

Raduji se z maličkostí

Tento bod nečtete poprvé, čtete-li blog pravidelně. Radosti z maličkostí jsou základem téměř všeho. Hlavně dobré nálady a krásného dne. Špatný den, špatná nálada? Nevadí! Stačí si všimnout drobnosti každého dne, díky kterým se usmějete nebo vás nějakým způsobem “zahřejí”. Stačí je jen najít, stačí být pozorný. V mém případě slunečný den, dobře připravená káva, radost ostatních, přítomnost přátel, snídaně od přítele, úsměv, vděčnost, upřímnost, dobrosrdečnost, krásný pejsek, zajímavá knížka, něco sladkého na zub a mnoho mnoho dalšího.

Zkušenosti

Jak jsem se zmínila na začátku článku, mám na paměti zkušenosti z minulosti. Není to tak, že žiju minulostí, ale že žiju tím, že se učím z vlastních i cizích chyb. Nenaučíte se nic lépe tak, že si vyzkoušíte chyby přímo ” na tělo”. A právě díky tomu myslím na své zkušenosti a vím, jak se mám v dané situaci chovat. Nejvíce mi v hlavě zůstane všechna ta bolest, která si tím vším prošla. A proto to opakovat nechci. Vnímala jsem život pesimistickým způsobem a to byla chyba. A proto teď vnímám svět jako optimista.

Odreaguji se

Sedět doma, zalezlá v pokoji, schovaná pod peřinami, smutné písničky, polštář nasáklý litry slz. Bejvávalo. A jak je to dnes? Přátelé, zábava, veselé písničky, psychická vyrovnanost, podpora přátel a přítele. Nejdůležitější pro mě je být s někým. Zajít na kávu, projít se, pobavit se. Nechci zajít do kina, udělat si nějaké speciální odpoledne. Vystačí mi přítomnost těch, kteří mě podporují a jsou tu pro mě. Tímto se odreaguji.

MOC – R. B.

Článek by se přece neobešel bez mé oblíbené motivační knížky – už se nemohu dočkat, až se dostanu k dalším, které mám na seznamu! Stačí pár řádků a hned se cítím lépe. Vážně si život bez této knihy už nedokážu představit, tolik mi pomohla. A právě tady se ocitám na bodě radosti z maličkosti a vděčnosti.
Článek, který vám poví více o MOCI najdete ZDE – příjemné čtení, doufám, že vám třeba taky někdy pomůže.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

X