Bloggers RE

8 FILMOV, KTORÉ MUSÍ POZNAŤ KAŽDÝ MILOVNÍK MÓDY

Jar je to správne obdobie na objavovanie. Nových vecí, nových štýlov, a ja spravidla na jar dostanem každoročne fashion náladu. Po tom, ako som bola posledné mesiace obklopená online prehliadkami a Fashion Weeks s novými jarnými kolekciami, ani nie je divu. Presne preto je týchto 8 filmov to pravé, čo by ste si mali pozrieť, ak ste na tom aspoň z polovice tak ako ja, alebo jednoducho milujete kombináciu umenia kinematografie a odevného dizajnu.

The Devil Wears Prada

Ako prvé, a za mňa najviac top. Pretože už samotné spojenie slov Paríž, módny časopis a Prada je predzvesť toho, že sa máte rozhodne na čo tešiť. Okrem noblesných drahých rób nechýba ani street style a atmosféra módnych prehliadok. Urobte si názor sami, aj keď myslím, že pri pohľade na ikony ako je Meryl Streep a Anne Hathaway, máte aj tak jasno.

Breakfast at Tiffany’s

Svojské poňatie štýlu v hlavnej úlohe s Audrey Hepburn, podľa knihy Trumana Capoteho z roku 1958, je dokonalým umeleckým dielom. Móda vtedajšej doby, ulice a rušný život New Yorku, a tá nespútanosť. Čo by som mohla vytknúť… Ak vás fascinuje práve móda päťdesiatych rokov, malé čierne šaty či perly, nenechajte si film ujsť.

And God Created Woman 

Romantická dráma z roku 1956. Basic outfity nesklamú ani nenadchnú. Skôr však ide o tú výstrednejšiu stránku tohto filmu. Ako napríklad, keď chodí hlavná hrdinka bosá alebo jej jednoduchý, no pritom tak vyzývavý štýl. Blondíny vedia ako na to, a čo vy?

Blow-up

Ďalší film, ktorý je aj tematicky zameraný na svet módy. Tentokrát konkrétne na šesťdesiate roky. Mladý módny fotograf, ktorý sa dostane do sveta plného krásnych šiat a ešte krajších žien. Z filmu dýcha erotickosť, príťažlivosť a estetika. Keď uvidíte celú škálu outfitov, budete ich chcieť aj vy.

The Dreamers

Znova sa pozrieme do Paríža, no tentokrát, ako inak, do šesťdesiatych rokov. Tri hlavné postavy, ktorí sú tak trochu rebeli a v podstate vyjadrujú presne to, čo si pod Parížom v dvadsiatom storočí predstavujem. A to, čo nosia? Trés chic. Pripravte sa na červené baretky, cigarety a trochu viac sexu.

The Great Gatsby 

Americký sen plný jazzu, elegancie, dokonalých hercov a perfektnej módy dvadsiatych rokov. Scott Fitzgerald vedel, o čom písal, a režiséri vedeli, ako to čo najlepšie preniesť na plátno. So všetkým, čo k tomu patrí – perie, šatky, čelenky, smokingy, blyštiace sa úzke šaty a oveľa viac.

Pretty in Pink

Ak ste videli Legally Blonde, tak táto dáma v ružovom je takisto výrazná svojim svojským oblečením. Nie vždy ružovým, ale tak trochu experimentuje so všetkým. Milujem ľudí, ktorí sa neboja vyjadriť sa nahlas, hlavne prostredníctvom módy, a tento film rozhodne nesklamal.

Gentlemen Prefer Blondes

Perlička nakoniec s Marilyn Monroe, ktorá je prototypom bohyne s blond vlasmi, ako inak. Atmosféra kabaretu a tomu prispôsobené módne kreácie, vás určite dostanú do kolien. A samozrejme nesmie chýbať červený rúž a veľa flitrov.

Ak som vás nedostala do fashion nálady už článkom, stavím sa, že po tom, ako si dáte maratón všetkých týchto skvostov, určite ju mať budete. Dajte si pleťovú masku, gin tonic, horkú čokoládu alebo čokoľvek, a urobte si večer sami so sebou v tomto vzrušujúcom noblesnom svete.

Veronika Borloková

Article Editor

Přidat komentář

.
.