Bloggers RE

8 MEDOVÝCH BEAUTY TIPOV PRE VEČERNÚ RUTINU


Med je všeliek, aspoň tak sa to hovorí. A nielen v potravinárstve, rozhodne zohráva úlohu aj v kozmetike. A pri tom nepotrebujete ani drahé značkové produkty. Stačí vám len kuchyňa a trochu vytrvalosti. Tentokrát vám ukážem, ako med zahrnúť do vášho večerného rituálu.

Suché pery

Odstráňte si z pier suché pozostatky a naneste na ne tenkú vrstvu surového medu predtým, než pôjdete spať. Zobudíte sa zo sladkého sna s jemnými a vláčnymi perami.

Akné

Na postihnutú oblasť naneste surový med a prikryte ho obväzom alebo ho jednoducho akokoľvek zakryte. Nechajte pôsobiť cez noc a nasledujúce ráno opláchnite vodou.

Rozštiepené končeky

Najlepšie sa zbavíte rozštiepených končekov, ak zmiešate med s olivovým olejom. Najlepšie v rovnakom pomere. Pred spaním nanesiete na končeky, aby boli vlhkejšie a krásne ošetrené.

Žiarivá pokožka

Zmiešajte jednu lyžičku surového medu s dvoma lyžičkami čistého aloe vera gélu. Aplikujte na pleť predtým ako pôjdete spať. Nanesiete len primerane tenkú vrstvu, aby sa vám cez noc nezmyla.

Jasné a žiarivé vlasy

Zmiešajte med s kamilkovým čajom (približne 2-3 lyžičky na 25 dcl čaju), nastriekajte zmes na vlasy (buď vložte do prázdneho spreja alebo iba naneste rukami, kým vlasy nebudú vlhké) a použite sprchovú čiapku, aby mohla zmes pôsobiť cez noc.

Jazvy

Aplikuje tenkú vrstvu surového medu na jazvu a nechajte pôsobiť cez noc. Urýchľuje hojenie a ste na dobrej ceste sa ich zbaviť.

Čierne bodky

Zmiešajte lyžicu medu s lyžicou citrónovej šťavy a aplikuje na miesta, kde máte čiernych bodiek najviac a ráno umyte.

Telový peeling

Med zmiešame s kvapkou éterického oleja a krupičnou múkou. Olej môže byť akýkoľvek, podľa potreby (gaštanový, tymianový, citrónový). Pri spracovaní použijeme na celé telo.

Tipov, ako použiť túto čarovnú hmotu, je iste oveľa viac, ale nie som si istá, či sa dajú stihnúť za jeden večer. Zatiaľ však budete vedieť aspoň o týchto sladkých vymoženostiach, po ktorých sa ráno zobudíte ako nový človek.


Veronika Borloková

Article Editor

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI