Bloggers RE

8 NEZNÁMYCH DOVOLENKOVÝCH MIEST, KTORÉ SA OPLATÍ NAVŠTÍVIŤ

Áno, ešte stále existujú dovolenkové destinácie, ktoré takmer nikto nepozná a ktoré preto nie sú turistami preplnené. Nie vždy sa musí jednať iba o dovolenku pri mori a pláži. Zažiť skvelý čas a oddýchnuť si môžete aj spoznávaním nových miest. Prestavím vám niekoľko tipov na destinácie, ktorých návštevu určite neoľutujete.

Gdaňsk, Poľsko

Poľsko je ako ciel cesty stále trochu podceňované. Nielenže je dosť cenovo výhodné, ponúka aj krásne miesta ako Gdaňsk. Jedno z najstarších miest je známe najmä pre svoj obchod s jantárom, v starom meste je veľa zlatníkov a ulice vás priam pozývajú na prechádzky. Keďže je to pobrežné mesto, má dokonca nádherné piesočné pláže.

Riga, Lotyšsko

Hlavné mesto Lotyšska je architektonickou perlou. Riga ma čo ponúknuť, a dokonca sa dostala na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Prechádzka mestom, ktoré leží pri ústí Daugavy do Baltského mora, určite stojí za to.

Tip: Určite si nenachajte ujsť House of the Blackheads – najznámejšie námestie v Rige s tradičnou architektúrou a viac ako 700ročný Rižský hrad. 

Rovinj, Chorvátsko

Rovinj je považovaný za jedno z najkrajších miest Chorvátska a nie každý turista ho pozná. Z tohto prístavného mesta vyžaruje romaticke čaro. Budovy preplnené blízko vody, úzke uličky a dlažobné kocky, kam až oko dovidí. Úzka ulička Grisia predstavuje úplný unikať, ktorý pripomína veľkú galériu s bohatou ponukou obrazov, keramiky či šperkov. Milovníci prírody si prídu na svoje v chránenom parku Zlatý mys (Zlatni rat). Na juh od Rovinju je priehľadná kamienková pláž Lone Bay.

Nerja, Španielsko

Andalúzia má takmer všetko – more, pláže, hory, národné parky, púšť, ale aj jaskyne. Jedny z najznámejších sa nachádzajú práve pri mestečku Nerja, ktoré leží východne od Malagy.

Vedeli ste, že… jaskyne v roku 1959 náhodou objavila skupinka študentov a odvtedy sú otvorené pre verejnosť?

Catania, Taliansko

Zaujímavosťou je, že Catanii sa hovorí aj „Čierne mesto“, pretože mnoho budov je vyrobená z lávového kameňa. Mesto sa nachádza len pár desiatok kilometrov od Etny. Dnes Catania prekvapí svojim trhoviskom, kde milovníci rýb môžu ochutnať čerstvých morských ježkov a iné morské plody. Mesto ponúka čistú taliansku kultúru – od katedrály až po fontánu slonov.

Cádiz, Španielsko

Ak patrí Španielsko k vaším obľúbeným destináciám, vyberte sa do Cádiz. Cádiz sa nachádza na juhu krajiny, má veľký prístav a pútavú históriu. V centre mesta sa nachádzajú dva kostoly, Cádizská katedrála a kostol Panny Márie, vstup je tu bezplatný. Španielsko je známe svojimi typickými trhmi a inak to nie je ani v Cádize. Okrem ovocia a zeleniny tu nájdete aj pestrý výber rýb, morských živočíchov a iných chuťoviek. Z Cádiz to už máte iba na skok do Gibraltáru a Malagy.

Valletta, Malta

Hlavné mesto Malty je jedno z oblastí s najvyššou koncentráciou historických pamiatok na svete, a preto je Valletta zaradená na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Veľkolepá katedrála, pôsobivé mestské hradby a úzke uličky vás prenesú do inej doby. Navyše výhľad na more je neopísateľný.

Vedeli ste, že… Malta je obľúbené miesto filmárov? Na Malte sa natáčal napríklad Gladiátor, Trója, Da Vinciho kód a iné.

Norimberg, Nemecko

Norimberg, druhé najväčšie mesto Bavorska, a jeho centrum vás zavedie späť do stredoveku. Je domovom svetoznámeho maliara Albrectha Dürera a priamo v centre a si môžete pozrieť zbierku rôznych hračiek z Nemecka aj ďalších krajín celého sveta v najväčšom múzeu hračiek na svete. Toto mesto poteší nie len vaše oči, ale aj žalúdok. Norimberg je tiež mestom skvelej gastronómie, preto by ste určite mali ochutnať tradičné domáce pochúťky. Najznámejšie sú Norimberské klobásky.

Aký je váš dovolenkový tip? Podeľte sa s nami v komentároch!

Dominika Blchová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

.