Bloggers RE

8 TIPOV NA PRVÉ RANDE CEZ FACETIME NAMIESTO FACE-TO-FACE

Po dlhom rozhovore a flirtovaní na Tinderi ste dohodnutí dať si prvé rande. Kvôli pandémii však namiesto randenia vonku, zvolíte formu videa. Dá sa to? A ako to zvládnuť? 

Singles to momentálne nemajú ľahké. Je ťažké spoznať ľudí a kvôli tomu sa na online portáloch registruje čoraz viac ľudí. Prvý dojem sa počíta a virtuálne stretnutie rozhodne, či bude aj druhé, tretie… Zdá sa vám predstava randenia cez video divná a zároveň neznáma? Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi, aby vaše stretnutie online malo úspech. 

Príprava

Dobré svetlo

Uistite sa, že máte to správne osvetlenie. Je dobré, ak sa za vašim smartfónom alebo notebookom nachádza zdroj svetla, ktorý vás rozsvieti. Neseďte chrbtom k oknu, pretože budete mať tmavú tvár.

Vhodné pozadie

V izbe? Na balkóne? Popremýšľajte, kde sa bude vaše rande odohrávať. Pozadie je dôležitý faktor, netreba ho podceňovať. Napríklad polička s knihami alebo plagát za vami môže byt’ téma na príjemný rozhovor.

Voľné ruky

Aby ste boli na prvom rande uvoľnení, postavte si notebook alebo telefón na poličku. To vám umožní voľnejšie gestikulovať a pôsobiť istejšie.

Kreatívne nápady

Aby rande nebolo na diaľku nudné, tu je niekoľko návrhov, čo môžete robiť:

  • spoločne zvoľte recept a uvarte ho
  • môžete si tiež objednať jedlo v tej istej reštaurácii a dať si ho spolu
  • absolvujte kurz virtuálneho kreslenia alebo virtuálnu prehliadku múzea – ​​pretože romantika funguje aj na obrazovke
  • pozerajte spolu film

Styling

Vyberte si oblečenie, v ktorom sa cítite pohodlne. Výmena teplákov za džínsy sa oplatí, aj keď ten druhy nemusí vidieť dolnú polovicu tela – len aby ste sa cítili sebaisto. Outfit môže byť pohodlnejší, koniec koncov, jednou z výhod online zoznamky je, že je neformálna a uvoľnená. Pokiaľ ide o líčenie, buďte sami sebou.

Počas rande

Small-talks

Spravidla na začiatku sa smalltalkom nevyhnete. A keďže to pravdepodobne nie je virtuálne rande naslepo a už ste si trochu pokecali, už asi viete, čo sú vaše záujmy. Tak v tom pokračujte. Má rád/a šport? Potom sa môžete opýtať, či trénuje a čo momentálne robí. Chodí behať? Kam chodí behať? Možno ste tam už boli? Možno máte obaja psa, možno jazdíte na bicykli a možno ste obaja couch-potatos? Buďte kreatívny!

Nepríjemné ticho

Je pravda, že na rande vonku nie ste tak sústredení na seba ako práve na rande cez FaceTime. V konverzácii sa vyskytujú pauzy, a keď vám dôjdu diskusné témy, môže dôjsť k trápnemu tichu.

Tip: Niečo je nepríjemné len, keď to urobíte nepríjemným. Nie ste koniec koncov žiaden klaun ani zabávač – prestávky v konverzácii sú normálne. Uvedomte si to a nevyvíjajte zbytočne na seba tlak.

Pohovorte si o sebe!

Existuje jedna téma, o ktorej všetci ľudia radi hovoria – o sebe. Ak chcete pôsobiť očarujúco, položte vášmu rande veľa otázok. Vopred si môžete premyslieť niekoľko otázok, ktoré vám pomôžu rozvinúť zaujímavé témy rozhovoru.

Nemali by ste však otázkami bombardovať, koniec koncov nerobíte pohovor. Taktiež nezabudnite na seba! Porozprávajte napríklad zaujímavé príbehy zo svojho detstva, vaše úspechy apod.

Nie každý hovorí na prvom rande o problémoch a minulosti alebo rodinných vzťahoch. Je to veľmi osobná téma, ktorým sa je lepšie vyhnúť. Ani o bývalých partneroch by sa nemalo hovoriť. Ale ak to situácia umožňuje a obom to vyhovuje, prečo nie?!

A čo ďalej?

Ak vaše prvé virtuálne rande prebehlo vynikajúce, budete sa navzájom lepšie spoznávať, prvé stretnutie bude určite nasledovať čoskoro! Ak to ale nebolo to, čo ste si predstavovali, nevešajte hlavu. Aspoň ste ste nemuseli nikam zbytočne chodiť.

Dominika Blchová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

.
.