Bloggers RE

9 TIPOV, AKO DOSIAHNUŤ ČISTÚ A ZDRAVÚ PLEŤ

Mať bezchybnú, čistú a zdravo vyzerajúcu pleť, to nie je len tak. Samozrejme, to vyžaduje určitú starostlivosť, bez ktorej sa k uspokojivému výsledku neposuniete. Preto vám chcem aspoň v týchto deviatich bodoch ukázať, ako sa to dá, alebo sa k tomu aspoň priblížite.

Odlíčiť!

Najzákladnejšie pravidlo čistej pleti. Jednoznačne. Nikdy si nenechávajte make-up cez noc. Pleť musí dýchať, to určite všetci viete, čo ale neznamená, že si to občas nemôžeme pripomenúť. Dôležité je sa odlíčiť poriadne, aby nám nečistoty neostali v záhyboch tváre.

Kvalita nadovšetko

Najmä ak máte citlivú pleť, je nesmierne dôležité, aby produkty, ktoré používate, boli určené pre váš typ pleti. Hlavne odporúčam certifikovanú kozmetiku, nie niečo, čo by vám bolo skôr na škodu, ako úžitok. Ak máte pleť skutočne problematickú, radšej sa poraďte s dermatológom a používajte kozmetické prípravky z lekární. Okrem toho, zo skúsenosti viem, že čo sa týka krémov, najlepšia je obyčajná čistá vazelína. 

To go 

Kamkoľvek idete, noste so sebou malé balenie odličovača a hydratačného gélu. Nemyslím, keď idete na kávu, ale vtedy, ak ste si istý, že niekde prespíte. Alebo radšej vždy. Nikdy neviete, kedy sa môže hodiť.

Niet nad čistú vodu

Pite! Voda by mala byť neoddeliteľná súčasť vašej celodennej rutiny. Prečistí váš organizmus nie len zvnútra, ale aj vašu pokožku celkovo. Ak máte problém s kruhmi pod očami alebo červené fľaky, neexistuje lepšia alternatíva.

Vyskúšajte séra

Od kyseliny hyaluronovej až po zinok, vyberte si sérum presne stavané na vašu pleť. Akné? Suchá pleť? Potrebujete rozjasniť? Je ich nespočetne veľa. Stačí nájsť tie svoje a zbaviť sa nedokonalostí.

Týždenný peeling

Každý týždeň by ste si mali dopriať peeling, a to nielen pleti, ale celého tela, pre odstránenie odumretých buniek. Najlepší na celé telo je podľa mňa káva s kokosovým olejom. Aj keď na tvár môžete skôr niečo s olejom z čajovníka alebo s bambuckým maslom.

Nedotýkajte sa! 

Nikdy si špinavými rukami nezasahujte do pleti. Určite to viete, ale často si neuvedomujete, že to robíte. Základ je zbaviť sa tohto zvyku. A netýka sa to iba dotýkania sa tváre, ale aj vyrážok, nech už vyzerajú akokoľvek, tým, že do nich budete zasahovať, ich len zhoršíte.

Čistite dvakrát

Nestačí sa opláchnuť vodou. Druhým krokom je buď micelárna voda, gél, alebo olej. Jednoducho akýkoľvek prípravok určený na prečistenie pleti. Pozor však na to, aby sa vám pleť príliš nepresušila.

Jedzte zdravšie 

Aj keď sa to hneď nezdá, strava je základ a všetko ide cez žalúdok. Ak jete príliš čokolády, vaša pleť to nemusí znášať dobre. Alkohol taktiež neprospieva. Teda ak si odmyslíme účinky horkej čokolády, ktorá len s vysokým obsahom kakaa pôsobí priaznivo. Každopádne zdravá strava je dôležitá pre celkové fungovanie. Najmä listová zelenina, bobuľovité ovocie, zelený čaj a orechy.

Lepšie začať so zmenou pozdejšie ako nikdy. Budem rada, ak vám tieto tipy pomôžu nájsť si svoj spôsob a svoju rutinu na ceste k zdravšej a čistejšej pleti. Takže si vytiahnite svoju kozmetickú taštičku a pohár vody!

Veronika Borloková

Article Editor

1 komentář

.
.