Komunita online tvůrců

A COLD WIND IS BLOWING, IT’S VALENTINE’S DAY…

0 3

Autor: Kejmy Tatranská, theworldbykejmy.blogspot.cz

Čo pre človeka v dnešnej uponáhľanej dobe sociálnych sietí a internetu znamená láska. Sú to len beznádejné like-y na -“dokonalé” fotky nášho druhého života? Alebo bezpredmetné komentáre plné výstižných emotikoniek? Alebo nebodaj rýchle správy bez štipky reálnej emócie? Poviem vám, vzťah na diaľku vás naučí veľa. Naučí vás, že ľudskému kontaktu sa nič nevyrovná. Naučí vás, že komunikácia tvárou v tvár má svoje odôvodnenie, prečo je v ľudskom živote naozaj podstatná a potrebná. Aj to, že tie dennodenné maličkosti by sa naozaj nemali podceňovať.

Príde vám kytica kvetov ako banalita, pretože aj tak za pár dní zvedne a považujete to za vyhodené peniaze? Balónik v tvare srdca gýčom? Alebo vynikajúci dezert ako len zbytočné kalórie pre vašu drahú polovičku… A tá by si to všetko tak veľmi priala… Vo vzaťu na diaľku človek pochopí, že sú to možno zbytočnosti a tento komerčný svet ich len podporuje. Ale drobnosti nie sú na to, aby ste si lásku toho druhého kúpili… Je pravda, že vo svojom živote sama poznám páry, v ktorých on jej kúpi drahý darček, z ktorého má ona nesmiernu radosť. Samozrejme to zakrýva všetky reálne problémy, ktoré ich naozaj trápia, ale momentálne šťastie dokáže prevážiť realitu. Ale o tom to nie je, nie je to množstve peňazí, ktoré do toho vrazíte, ale o nežnosti, porozumení a poznaní, ktoré do maličkostí pre toho druhého vložíte.

DRESS, LINGERIE, EARRINGSZAFUL / NIGHT-DRESS – SECONDHAND / PILLOWS – KEJMY TATRANSKA DESIGN (handmade) / BALLOONS, MUFFIN CUPS, LOVE TICKETS – FLYING TYGER

Kam sa podeli tie krásne romantické listy písané rukou? Alebo nežné vyznanie lásky v roztomilej pohľadnici? Aj vy sa pýtate, kam všetká tá naozajstná romantika zmizla? Prevtelila sa do virtuálnych správ, ktorých počet znakov je obmedzený… A tak vznikli nezmyselné skraty bez emócií, ktoré nahrádzajú, síce rozkošné, ale bezvýznamné emotikonky, ktoré nedokážu nahradiť pravú emóciu… A tak sa ďalej pýtam, netešia vás tie maličkosti? Nežnosti, po ktorých naozaj každý človek túži. Dostať kyticu tulipánov, pretože vás priateľ vie, že sú to vaše obľúbené kvety. Alebo sedieť v kine na vašom obľúbenom sci-fi filme, na ktorý vás pozvala vaša priateľka, pretože vie, že tých tažko romantických dojákov s ňou už máte dosť. Niekedy len stačí zabaliť obľúbené bonbóny do plastovej krabičky a previazať mašľou. Napiecť chutné muffiny plnené čokoládou. Alebo vytvoriť pierko na nežnosti, ako môžte vidieť na fotografiách. Jednoducho tie pozornosti, pri ktorých si uvedomíte, že ten druhý vás naozaj pozná a úprimne mu na vás záleží.

A jediné, čo vás to bude stáť, je hlavne váš čas. Čas, ktorý je na nezaplatenie, ktorého máme možno veľa a zároveň tak málo. Tak sa na chvíľu zastavme, pustime si romantickú pieseň ako je táto, vezmime svoje polovičky, svojich najlepších priateľov, rodičov deti, domácich miláčikov a tancujme v znení jej tónov (aj jej klip ako krátky príbeh je nádherný). Pretože čas je tou najväčšou maličkosťou, ktorú môžte druhým z lásky úprimne venovať! Prajem vám nádherného Valentíne, prežite ho v láske, ako každý iný deň v roku! Inak, recept na čokoládové muffiny nájdete v stories na mojom instagrame.

PHOTOS BY : Kejmy Tatranská / @lady_kejmy

Leave A Reply

Your email address will not be published.

X