Komunita online tvůrců

ACTUAL TREND | APPLIQUÉ & EMBROIDERY

0 1

Autor: Deni Hartmannová, denihartmannova.com

Nášivky a výšivky – trend 90. let, který se začal postupně vracet loňské léto, je právě teď ještě aktuálnější než kdy dříve a najdeme ho snad na čemkoliv. Pojďme se na něj společně zaměřit!..

V živých barvách si ještě vybavuji, jak mi máma jako malé nášivkami spravovala kalhoty, na kterých se mi „podařilo“ udělat díru. Velké nadšení to tehdy ve mně nevyvolávalo a spíše jsem odporovala. Kdybych jen tehdy tušila, jak bych dnes byla „in“.

Obchody jsou plné nejrůznějšího oblečení s nášivkami nebo výšivkami a to stále více od doby, kdy s tím poprvé přišli u modelů na přehlídce Gucci. Nejčastěji se objevují na džínách, bomberech, džískách nebo pruhovaných tričkách. S velkou oblibou se setkaly také na teniskách a batozích. Tyto kousky mohou být pro mnoho z nás fajn oživením jinak nudného a mdlého šatníku.

Co je ale na tomto trendu neobvyklé a co jej dělá obzvlášť skvělým, je možnost oživit si oblečení, které už ve skříni máme, pomocí vlastní kreativity. Nášivky se totiž dají koupit také zvlášť, úplně samostatně nebo v baleních. Sehnat se dají jak v kamenných prodejnách (např. H&M, Stoklasa), tak na internetu (Ebay, Aliexpress…). Vytvořit si tak můžeme ze starých kousků úplně nové a navíc takové, u kterých budeme mít jistotu, že v nich na ulici nepotkáme nikoho dalšího, jako to bývá u oblečení z běžných módních řetězců.

Co vy a tento trend? Pamatujete si nášivky z dětství a baví vás možnost být díky nim originální, nebo spíše ne?


Leave A Reply

Your email address will not be published.

X