Bloggers RE

AKO A KDE SA INŠPIROVAT?


Každý kreatívec ( a nielen kreatívec) baží po inšpirácií. Jeden deň sypete z rukáva outfity, kombinácie a námety na články a druhý deň je tma..ticho.. Vtedy je veľmi dobré zvoľniť tempo a dať sa do tzv ” inšpiračného módu”. Nasávať informácie a len tak ich sledovať a pozorovať. Ja osobne som ten typ, čo sa len tíško prizerá dianiu a nasáva atmosféru. Pamätám si keď som prvý krát prišla do Indie a viezli sme sa taxíkom z letiska do nášho ubytovania. Ľudia, nedýchala som.. Všetko som sledovala, hlavu som mala celý čas otočenú na ulicu a úplne som zabudla na čas.. Toto bol pre mňa ten mód, kedy som sa inšpirovala.

Ako a kde hľadám inšpirácie?

Šaty/ Dress MissSelfridge // Rolák / TurtleNeck MissSelfridge // Kabát / Coat Broadway

1. Pinterest

Pinterest je pre mňa absolútna studnica inšpirácie. Dlho som sa odhodlávala a mala som malý odpor voči ďalšej “social. sieti” ale vďaka stylingu som pochopila, že nie je nič lepšie ako pinťák. Všetko máte na jednom mieste, fotky si vyhľadávate podľa kľúčových slov a ako bonus vám stránka ešte ukazuje “odporúčania” na podobný štýl fotiek. Kto nepozná alebo nepoužíva, bežte rýchlo tam!

2. Filmy a videá

No povedzte, kde ste videli viac inšpirácie na fashion dizajnérske kúsky ako napríklad vo filme  Great Gatsby? Za mňa absolútna špica, čo sa týka kombinácií farieb, strihov a materiálov. Viem, že je to dobová móda a dnes to nie je možno “in” ale všetko sa vracia, takže ak chceme byť o krok vpred, históriu módy treba mať v malíčku.

3. Jóga a meditácia

Nie je lepší pocit ako keď si idete vyvetrať hlavu a ukľudniť myšlienky. Pre mňa je najlepší liek jóga a meditácia. Ako náhle necvičím jógu určitú dobu, začne sa mi to ozývať nielen v bolesti chrbátu ale aj v duševnej pohode. Aby som mohla vymýšlať a byť kreatívna, musím mať myseľ očistenú od odpadu a správne zrelaxovanú. Pre niekoho môže byť relax hodina aerobiku alebo pilatesu, pre mňa je to práve jóga.

4. Pýtam sa okolia 

Každý máme iný pohľad na veci a každý máme iný vkus. Keď sa neviem pohnúť napríklad s nejakým stylingom, spýtam sa okolia (muž, kamoška..), že ako by oni skombinovali daný kúsok. Zrazu sa dozviete, že ľudia to vidia úplne inak a vám zasvieti povestná žiarovka a poviete si: “aha takto by to išlo.”

Ako sa inšpirujete vy? Používate iné metódy?


Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram