Bloggers RE

AKO NAJLEPŠIE VYUŽIŤ SVOJ VOĽNÝ ČAS?


Niekedy môže byt čas strávený doma tak isto stresujúci ako naša práca. Ignorujeme to, čo nám naše telo hovorí, a sami seba presviedčame, že si ešte žiaden odpočinok ani prestávku nezaslúžime…

Nie vždy je ľahké vyhnúť sa stresu, ale je to možné. Doprajte svoju telu to, čo potrebuje a čas na odpočinok. Pomôže vám to viac sa sústrediť, prekonať rôzne životné prekážky a dodá vám to energiu.

Zahrňte prestávky a odpočinok do svojho plánu

Keď sa prichytíte pri tom, že veľa pracujete, sadnite si a vychutnajte si šálku kávy, pretože večer už bude neskoro, vy budete musieť ísť spať a nasledujúci deň vás bude čakať ten istý kolotoč. Naplánujte si cez deň malé prestávky.

Odreagujte sa od práce

Neobávajte sa toho, čo vás bude čakať v práci nasledujúci deň. Keď opustíte svoj pracovný stôl, nemyslite viac na prácu. Prácu nechajte v práci. To, že budete stále myslieť na prácu aj napriek tomu, že sa snažíte oddychovať, vám neprinesie nič.

Zbavte sa napätia vo vašom tele

Dajte si horúci kúpeľ alebo sprchu. Je známe, že voda má upokojujúci účinok, čím sa naše telo upokojí a zbaví ho napätia.

Počúvajte hudbu

Áno hudba takisto pôsobí upokojujúco. Či už je to vaša obľúbená hudba upokojujúca, ale sú to podcasty, audioknihy,.. Počúvajte všetko, čo je pre vás balzamom na dušu. 

Skúste meditovať

Nie je nič jednoduchšie, ako nájsť si pohodlné miestečko alebo si niekam ľahnúť, zavrieť oči a sústrediť sa na to, čo práve prežívate. Hlboký nádych a výdych zníži takisto váš srdcový rytmus a krvný tlak.

Spríjemnite si život tým, že využijete čas na oddych. Odpočinok, ktorý dodáte nielen telu, ale aj mysli. Ako dodávate odpočinok vášmu telu vy?


Dominika Blchová

Interview & Article Editor at @bloggersre //@influencedot
💯 #vegan 🍓 🥕
*simple living soul*
🧘‍♀️ Sustainability
🍃 Low Waster
🐶Doggy-mom
.
SK🇸🇰/ currently CH 🇨🇭

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X