Bloggers RE

AKO NÁJSŤ SAMÝCH SEBA, KEĎ SA CÍTITE NA DNE?


Život je niekedy ako horská drahá. Niekedy príde v živote ten bod, keď nevieme, ako ďalej. Začneme prehodnocovať svoj život a zistíme, že nie všetko nám ide tak, ako si to predstavujeme. Či už je kvôli nedostatku úspechov, porovnávame sa s inými, alebo len proste uviazneme v slepej uličke.

Ako sa dostať z takejto situácie? Treba urobiť zmenu. A zmena môže byt’ niekedy desivá. A potom prichádzajú výhovorky. Výhovorky, ktoré si vymýšľame v hlave, prečo by sme zmenu nemali robiť. Preto naberte odvahu a urobte zmenu, ktorá vás nasmeruje opäť na tú správnu cestu. Presne tam, kde chcete byt’.

Urobte si zoznam vecí, ktoré by ste chceli vidieť a urobiť

Jedným z dôvodov, prečo sa cítite stratení, je to, že sa nemáte na čo tešiť. To môžete ale rýchlo zmeniť. Vytvorte si zoznam všetkých vecí, ktoré by ste počas života chceli vidieť a navštíviť. A nehanbite sa za to. Môže to byt čokoľvek od Veľkého Čínskeho múru cez narodenie šteniatok až po koncert vášho obľúbeného umelca. Takisto si vytvorte zoznam vecí, ktoré by ste vo svojom živote ešte chceli urobiť. Myslite na to, že všetko je možné. Počúvajte, po čom vaše srdce túži, pretože niekedy ignorujeme to, čo skutočne chceme. Je čas zmeniť spôsob, akým o veciach premýšľate, aby ste mohli svoj život naplniť ďalšími vecami, ktoré máte radi.

Prehodnoťte svoje ciele

Ako deti sme snívali o tom mať veľký dom, byt’ astronautom či hercom. Už vtedy sme plánovali a mali ciele. S pribúdajúcimi rokmi sa ale naše ciele začali stavať viac realistickejšie. Prehodnoťte svoje plány z minulosti. Prečo ste od nich upustili, ak sú pre vás ešte stále platné a aktuálne?

Uvedomte si, že vaše pocity a skutky sú bežné

Váš súčasný psychický stav je úplne normálny. Koľko ľudí robí iba správne rozhodnutia? Nikto. Takmer každý dospelý si niekedy želá vrátiť čas a urobiť niečo inak. A to sa týka aj právnikov, lekárov a úspešných podnikateľov. Chyby robíme a budeme robiť. A to si treba uvedomiť. Preto hlavu hore a nevzdávať sa!

Nad každou situáciou máte kontrolu

Je ľahké cítiť sa zúfalo, ale v dnešnej dobe máte k dispozícii veľa možností. Aj keď v niektorých situáciách nevidíte vôbec žiadnu možnosť, je to len vo vašej hlave a je len na vás, vybrať si tu správnu. Vy máte tu moc zmeniť váš život, začať cvičiť, jest’ zdravšie, byt šťastnejší. Toto sú všetko vaše voľby.

Neobmedzujte sa limitami

Je veľa vecí, ktoré chcete urobiť, ale myslite si, že na to nemáte. Že ste príliš starí. Že nemáte dostatočné vzdelanie. Že nemáte dosť peňazí. Dostaňte sa cez vaše limity a začnite konať. Treba sa chytiť šance a veriť si!

Nájsť nový smer života je kľúčom k tomu, aby ste sa prestali cítiť stratení. Objavte veci, ktoré by ste chceli robiť, a naplánujte si budúcnosť, ktorá bude zaujímavá a vzrušujúca. Uvidíte svet novými očami a nájdete nové príležitosti, ktoré vás nadchnú.


Dominika Blchová

Interview & Article Editor at @bloggersre //@influencedot
💯 #vegan 🍓 🥕
*simple living soul*
🧘‍♀️ Sustainability
🍃 Low Waster
🐶Doggy-mom
.
SK🇸🇰/ currently CH 🇨🇭

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X