Bloggers RE

AKO SI VYTVORIŤ “VISION BOARD” A DOSIAHNUŤ SVOJE CIELE?

Ak stále budete myslieť na to, čo chcete dosiahnuť, na vaše ciele, a vizualizovat’ si ich, môžete ich skutočne dosiahnuť. Na to vám môže pomôcť vytvorenie tzv. Vision Board. Už ste o nej počuli? Viete, ako funguje?

Čo je Vision Board?

Vision board je koláž obrázkov, fotiek, výrokov, kľúčových slov… čohokoľvek, čo sa týka vašich osobných cieľov. Vizualizácia vašich cieľov a sledovanie vašej koláže, najideálnejšie každý deň, vám môže pomôcť dosiahnuť ich.

Vašu koláž si môžete vytvoriť online, v aplikácii alebo fyzicky – napríklad na veľkom plagáte alebo na nástenke. Okrem toho sú ručné práce zábavné a vy môžete využiť vašu kreativitu strihaním, lepením a maľovaním.

Ako na to?

  1. Príprava: Zožeňte si niekoľko časopisov, pohľadníc a fotografií, vytlačte si rôzne citáty, afirmácie… čokoľvek, čo vás inšpiruje a čo súvisí s vašimi cieľmi.
  2. Strihajte: Vystrihnite všetko, čo vás spontánne oslovi. Vaša Vision Board bude obzvlášť zaujímavá, keď budete zamieňať rôzne formáty.
  3. Usporiadajte: Teraz je čas na usporiadanie si vašich obľúbených fotiek, obrázkov alebo úryvkov tak, ako chcete. Prilepte ich alebo pripnite na váš plagát alebo nástenku. Ak chcete, môžete ju vyzdobiť aj samolepkami alebo fixkami.
  4. Prispôsobte si ju: Vaša Vision Board nemusí byt ihneď hotová. V priebehu času si ju môžete prispôsobovať podľa vašich predstáv a nalepiť či pripnúť nové ciele.
  5. Zaveste ju: Zaveste si vašu Vision Board na jasne viditeľné miesto. V kuchyni, vedľa šatníka alebo nad pracovný stol – tam, kde ju budete mať stále na očiach. Ak ju chcete mať vždy pri sebe, odfoťte si ju a použite ako obrázok na pozadí vášho telefónu.

Tip: Vašu Vision Board si môžete štruktúrovať aj tématicky a vytvoriť niekoľko menších tabúľ s rôznymi témami. Aké sú vaše ciele v zamestnaní? Čo by ste chceli dosiahnuť? Akého partnera/partnerku hľadáte? Či už profesionálne, alebo súkromne, Vision Board vás môže posunúť vpred v rôznych smeroch.

Vision Board je pre vás vhodná metóda, ak:

  • už viete, kam chcete ísť a chcete si tieto ciele manifestovať
  • ešte nepoznáte presne svoje ciele, no chcete zistiť, ktorým smerom sa chcete vydať
  • radi robíte ručné práce a ste kreatívny
  • nevnímate vašu Vision Board ako hotový, ale ako dlhodobý projekt
  • máte priestor pre nástenku u vás v byte

Vedeli ste o tom, že… existujú aj rôzne Vision Board semináre? Na týchto workshopoch vás pri tvorbe vašej nástenky cieľov môžu podporiť profesionáli. Výmena názorov s ostatnými zainteresovanými vám môže pomôcť rozpoznať vaše možno nevedomé ciele a silné stránky.

A čo vy? Máte už svoju Vision Board? Pomáha vám dosiahnuť vaše ciele? Dajte nám vedieť dole v komentároch!

Dominika Blchová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

.