Bloggers RE

AKO SI ŽIVOT SPRAVIŤ ŠŤASTNEJŠÍ? 5 TIPOV, KTORÉ FUNGUJÚ

Život je ako horská dráha, raz si hore a raz dole, hovorí sa. Možno ste si povedali, aké klišé. Pravdou však je, že je to skutočne tak. Raz máte šťastné obdobie, inokedy zas to horšie. Aj napriek tomu, že niekedy sa váš život objaví v tom horšom období, sami si môžete pomôcť cítiť sa lepšie. Šťastnejšie. Napísala som preto pár krokov, ktoré vám môžu pomôcť.

V minulosti som chcela mať šťastný život navždy. Znášala som zle čokoľvek špatné, čo mi do života prišlo. Možno nie som sama a tiež ste sa istým spôsobom báli toho, čo si život pre vás pripraví. Situácie bývajú náročné, ale ste dostatočne silní na to, aby ste to zvládli. Okrem toho, všetko zlé je na niečo dobré.

Vďaka náročným situáciám a skúškam sa máte šancu posúvať, vyvíjať, spoznávať sa. Keby bol život len o šťastí a spokojnosti, bol by to stereotyp. Baví ma odhaľovať, čoho som schopná a čo všetko dokážem. Buďte preto hrdí na to, čím ste si prešli, vďační, kam ste sa dostali, a berte všetko, čo príde, ako príležitosť rásť. Kroky, ktoré si prečítate, vám môžu pomôcť vyrovnať sa s tým, že život nie je niekedy prechádzka ružovou záhradou, ale dá sa to zvládnuť.

Venujte čas svojim priateľom

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že trávenie času s mojimi blízkymi mi vždy dokázalo pomôcť, nech sa v mojom živote dialo čokoľvek. Vždy, keď som sama, moja myseľ začne na mňa vyťahovať nepríjemné zážitky, ktoré ma začnú trápiť a vpustím si do hlavy myšlienky, ktoré mi ubližujú. Možno aj sami viete, aký je to pocit byť v prítomnosti svojich priateľov. Vnímate skutočnú prítomnosť, prežívate tu a teraz a problémy ako by na moment zmizli.

Okrem toho, že môžete myslieť na ten čas s priateľmi, pri akýchkoľvek problémoch sa môžete spoľahnúť na to, že vám pomôžu, a dokážu vám dať iný pohľad na vec, niečo, čo ste nevideli. Dokážu vám vniesť nádej, podporu do života, iné pohľady, ktoré vám dokážu pomôcť nasmerovať svoje myšlienky na pozitívnu vlnu. Priatelia vám môžu pomôcť s vašou sebadôverou, dodajú vám energiu a silu prejsť čímkoľvek. Ako sa cítite s vašimi priateľmi?

Vypnite sociálne siete 

Častokrát sa mi stáva, že sociálne siete mi spôsobujú úzkosť, keď si čítam komentáre – neprajné či dokonca nenávistné. Tiež si všímate, že v poslednom čase sa sociálne siete stali priestorom na zbytočné hrdinstvá? Tiež vás to niekedy trápi? Ak ste odpovedali áno, dopraj si oddych. Nie tým, že sa budete prekonávať neotvárať tie komentáre, ale na pár dní sociálne siete neotvorte vôbec.

Budete sa cítiť lepšie. Sociálne siete, či chcete, alebo nie, sú niekedy príčinou, prečo sa cítite zle a nešťastne, keď vám je ľúto, ako ľudia dokážu byť neprajní. Aký pocit vo vás vyvolávajú sociálne siete? 

Pozitívne priťahuje pozitívne 

Inak sa tomu hovorí aj zákon príťažlivosti. Hoci, v ničom inom nemusí fungovať na sto percent, v tomto funguje naisto. Keď myslíte pozitívne, vaše myšlienky budú smerovať k pozitívnej energii. Predstavte si, keď sa ráno prebudíte. Pokiaľ deň začnete s pozitívnymi myšlienkami, celý deň sa bude niesť v príjemnom duchu. 

Máte schopnosť ovládať svoje myšlienky. Je to síce náročné, ale nie nemožné. Preto ak sa pristihnete, že vaše myšlienky sa uberajú negatívnym smerom, dokážete ich vy sami presmerovať. Táto schopnosť je najväčšia zbraň, akú máte. Dokážete ňou smerovať svoje myšlienky tak, aby ste sa cítili šťastnejší. Stalo sa vám, že ste pomocou vašej schopnosti ovládať svoje myšlienky zmenili negatívne myšlienky na tie pozitívne? 

Nechajte ísť to, čo vám ubližuje 

Je jasné, že tento bod je zo všetkých krokov najťažší. Odísť od niekoho alebo niečoho, čo nám síce ubližuje, lenže niekde vnútri sa toho nevieme a nechceme vzdať, je niečo náročné a na začiatku nemožné. Všetko je možné. Máte svoju sebahodnotu, sebaúctu, ktorá vám musí ukázať, že nech to bolí akokoľvek, niekedy aj toto rozhodnutie musíte spraviť. 

Nebojujte za niečo, čo je stratené. Nezostávajte pri niekom, kto aj po niekoľkých odpusteniach nezmenil to, čím vám ublížil. Život a vzťahy si vyžadujú kompromisy, isté zmeny. Preto, prosím, nezostávajte niekde, kde si vás nevážia. Zachovajte si sebahodnotu a hoci to bude bolieť, nechajte to ísť.

Robte to, čo vás robí šťastnými 

Zamestnajte si myseľ niečím, čo robíte radi. Čímkoľvek, čo môže vašu myseľ priviesť na iné myšlienky. Robte to, čo vám na tvári vykúzli úsmev. Robte to, čo vás urobí šťastnými. Čo vás robí šťastnými? Čo vás prinúti usmievať sa? A to, čo ste si povedali, robte.

Nikola Michalková

Article Editor

Přidat komentář

.
.