Bloggers RE

AKO SOM SI (NE)PREDSTAVOVALA TEHOTENSTVO | 1. A 2. TRIMESTER


Je prirodzené, že keď nám do života príde niečo nové, nepoznané, máme od toho určité očakávania. Niekedy reálne, no niekedy aj nereálne. Postupom času však zistíme, či boli naše očakávania splnené. Keď som vhupla do tehotenstva ja, vedela som to od samého začiatku, a preto som si na to vytvorila svoj vlastný názor dosť skoro. Predstavovala som si, aké to bude a tešila som sa na všetko, čo ma čakalo. Či sa moje predstavy stotožnovali s realitou? Nuž, poďme na to krok po kroku.

AKO TO ZAČALO?

Takže, test je pozitívny a tehotenstvo mi potvrdila aj moja gynekologička. Vtedy bol somnou môj drahý, takže o tom vedel od prvého momentu a všetko sme mohli prežívať spolu. Bola som ešte len v 2. týždni tehotenstva, lekráka mi povedala, že tam budú asi dve. Uff, ok. Mohli to byť dvojičky. Pri nasledujúcej návšteve nás však čakalo len jedno. Vyzeralo ako krtko, no už som videla ručičky a nožičky a ja som mala chuť plakať od šťastia. Vtedy sme dostali aj prvú fotku, ktorá je vlastne doteraz aj jediná, pretože naše bábo sa odmieta fotiť. Po maminke teda nebude. Na tieto návštevy som sa veľmi tešila, pretože to bola jediná možnosť, ako vidieť drobčeka a počuť jeho srdiečko.

Neskôr som si do mobilu stiahla aplikáciu Pregnancy+, ktorú odporúčam! Nájdete tam každý deň rôzne odborné a neodborné články a rady podľa týždňa, v ktorom sa práve nachádzate. Vidíte, v ktorom týždni ste, ako sa bábätko tyždeň po týždni vyvýja, koľko váži a meria. máte svoj priestor na poznámky, môžete si zaznamenať návštevy u lekára, vašu aktuálnu váhu, či nahrať si vlastné fotky bruška, aby ste na konci videli, ako vám rástlo. Taktiež si môžete urobiťzoznam vecí, ktoré vám treba dokúpiť pre seba či bábätko, a tak máte všetko dôležité po ruke v jednej aplikácii.

1.TRIMESTER

Prvý trimester bol pre mňa veľmi ťažký, najmä kvôli obrovským nevolnostiam a strašnej únave. Naozaj obdivujem všetky tehotné pracujúce ženy a tehotné mamičky s malými deťmi, pretože ja som nevedela fungovať. Jedla som skôr z povinnosti, lebo som musela. Takto som pokračovala až do druhého trimestra, a v 5. mesiaci konečne nevolnosti prestali, ostala len únava. Nuž, lepšie ako nič. Aj napriek týmto “neduhom” to bolo krásne a nové obdobie. Veľa sme googli, kedže bolo pre nás všetko zrazu nové a nepoznané, a tak som sa dostala aj na Modrého koníka. No, teraz sa na tom smejem, lebo tam nájdete naozaj všeličo (to by ste ani neverili) ale vtedy som rady ostatných mamičiek brala celkom vážne. Nuž, aj týmto si prejdú budúce mamičky 😀

2.TRIMESTER

Približne v 23.týždni som konečne pocítila prvé pohyby bábätka. Bol to taký neopísateľne krásny pocit, ako žblnkanie alebo bublinkovanie v bruchu. Neskôr tieto bublinky naberali na sile a kopančeky bolo vidno už aj na brušku. Tešili sme sa z každého pohybu a pomaličky nám rástlo aj bruško. Dovtedy som nosila väčšinu svojich vecí. Len rifle som vymenila za legíny, hlavne kvôli pohodliu. Ešte ani teraz nemám problém niektoré elastické kúsky na seba obliecť. Páči sa mi ako to vyzerá, keď je bruško obtiahnuté a ja ho môžem hrdo nosiť pred sebou.

KEDY SME TO OZNÁMILI NAJBLIŽŠÍM?

Rodičom sme to oznámili v 4. týždni, chceli sme tú radosť s nimi zdieľať už od začiatku. Ostatným rodinným príslušníkom sme to prezradili o niečo neskôr. Viete, ja som sa bála, aby bolo všetko v poriadku, a aby sme sa zbytočne neuponáhľali. No, a nakoniec v 26. tt sme to oznámili aj na sociálnych sieťach. S tým sme sa teda neponáľali, a pravdupovediac, ani sme nemali potrebu to oznámiť skôr. Stačilo, že sa tešíme my a naši najlbližší.

JA A OBLIEKANIE V TEHOTENSTVE

Ako som písala vyššie, veľa vecí nemám problém obliecť aj teraz. Do konca 2.trimestra som pribrala necelých 5 kíl, takže to nebolo na mne ani vidno. Jediným problémom boli rifle, ktoré mi na nohách  síce sedeli stále rovnako ako pred otehotnením, no zips a gombík som už nezapla. Na rad prišli teda legíny a šaty. Tehotenské nohavice som síce zvažovala, no žiadne mi nesadli.

Aj v tehotenstve sa dá pekne obliecť, stačí vedieť, kde hľadať. Dôležité je pozerať aj na materiál, a ak si vyberiete elastickejšie veci, nebude problém ich vynosiť aj s rastúcim bruškom. Napríklad tieto biele šaty s odhalenými ramenami a volánmi majú hrubší, no elastický materiál, ktorý sa pekne prispôsobí postave. Objednala som si ich vo veľkosti 34, čo bola moja veľkosť aj pred tehuľkovaním a sedia ako uliate. Doma zas veľmi rada nosím obyčajný čierny župan, ktorý vyzerá ale veľmi pekne a elegantne. Hlavným dôvodom bolo plánované tehu fotenie, na ktoré sa perfektne hodil.

Článok o tom, ako vnímam tretí (a zároveň posledný) trimester si necháme nabudúce. Bavia vás takéto články?

Ak ste sa dostali až sem, veľmi pekne vám ďakujem za prečítanie a budem naozaj rada, ak mi dáte vedieť, ako sa vám dnešný článok páčil. 🙂

Odporúčam Vám sledovať aj moju FB stránku, aby vám neunikli žiadne novinky a súťaže. Viac fotiek a súťaže nájdete aj na instagrame @s.dubravova.

Majte pekný zvyšok dňa! S.


Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X