Bloggers RE

ALL WHITE OUTFIT? A PREČO NIE!


Vraj je len jeden deň v živote ženy, kedy všetky pohľady spočinú iba na nej. Ten deň, keď je celá odetá v bielom. Žeby? Biely outfit láme rekordy v uliciach a nie, nie sú to nevesty na úteku! Viete, ako ho nosiť?

Biely outfit sa dostal na výslnie

Monochromatické outfity zažívajú boom. A taký biely outfit je toho dôkazom. Najviac letia biele nohavicové kostýmy alebo sako a kraťasy, najlepšie bermudy s predĺženým sakom. Nič nepokazíte ani midi sukňou a jednoduchým tričkom. Fantázii sa medze nekladú! V lete budete neodolateľná, ak siahnete po bielych šatách a prírodných doplnkoch ako prútené košíky a kabelky. Šmrnc dodá letnému outfitu aj veľký biely klobúk.

Sledujte trendy, ale nezabudnite byť samé sebou

Osobne veľmi rada sledujem módne trendy, ale pri nich človek rýchlo zabúda na svoj osobný štýl. Biele padavé košele patria celoročne do môjho šatníka a midi sukne sú mojím poznávacím znakom. Sako má už dobrých 8 rokov a samú ma vždy prekvapí, ako sa dá kombinovať. Ak biely outfit, tak taký, ktorý charakterizuje vašu osobnosť. Nie oblečenie robí ženu krásnou, ale to, čo z nej vyžaruje. Ak zvolíte oblečenie, v ktorom sa vy samé cítite dobre, vynikne na vás. Myslite na vaše povolanie, životný štýl a na to, čo samé rady nosíte. Ak sú to nohavice a oversized tričká alebo sukne či šaty, tak smelo do toho! V bielom outfite určite zažiarite, nepoznám ženu, ktorej by táto nežná farba nepristala.

Kráľovná Viktória bola prvá biela nevesta…

…a rebelka! V 19. storočí bolo neslýchané postaviť sa vo svoj svadobný deň pred oltár v bielych šatách. Nevesty sa predbiehali vo farebných a materiálových kreáciách. V tej dobe sa mladuchy vydávali v ťažkých brokátových róbach v bordových, modrých, dokonca aj čiernych farbách doplnených zamatovými plášťami s hermelínom. Biele šaty boli príliš jednoduché, veď sa v nich často vydávali sedliačky. Viktória však nebola bežnou ženou, a nie kvôli svojmu pôvodu. Mala inovatívne myslenie, a práve biela, ktorá bola v tej dobe v mnohých krajinách znakom smútku (dodnes je to tak napríklad v Číne a Indii), sa stala jej svadobnou farbou. Viktória zvolila biele hodvábne šaty s čipkou ako znak čistoty a panenstva, ktorý táto farba nesie dodnes. Čo na tom, že sa ľudia pozastavovali nad prostotou jej svadobnej róby? (Aj tým si získala srdcia svojho ľudu.) Viktória búrala mýty a predsudky a jej svadobný deň bol toho dôkazom. Po jej vzore sa milióny žien obliekli za biele nevesty. Biela je dodnes symbolom čistoty a nevinnosti. A nie, nie je vhodná len pre jeden deň v živote ženy. Je vhodná na každý deň ak na ňu máte chuť!

Čo poviete vy na biele outfity? Páčia sa vám?


Mária Miháčová

Fashion Article Editor

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI