Bloggers RE

“VIEM SI PREDSTAVIŤ BYŤ PROFESIONÁLNOU BLOGERKOU,” NEPOPÍRÁ MIA DURAČINSKÁ


Za každých okolností pozitivní a usměvavá slečna, která miluje to, co dělá. I přes dlouhodobé klesání popularity blogů ona tomu svému pořád dává všechno, i když sama přiznává, že od našeho posledního rozhovoru se něco změnilo. Jak to má Mia Duračinská, která v online světě vystupuje jako Always Smiling Mia? Jak a proč se stala součástí našeho BloggersRE týmu? A dokáže si představit být “profesionální blogerkou”? 

Během našeho posledního rozhovoru jsme řešili růst popularity sociálních sítí na úkor blogů. Tehdy jsi nám říkala, že v blogování stále vidíš velký potenciál a že svůj čas mezi něj a sociální sítě dělíš spravedlivě půl na půl. Změnilo se na tom něco?

Ak mám byť úprimná, mám pocit, že sa Instagramu venujem o čosi viac, no stále sa snažím, aby som mesačne vydala aspoň dva články na rôzne témy. No v blogovaní stále vidím potenciál a stále ma to rovnako baví, veľmi rada píšem a tvorím na blog.

Sledují tě lidé více na blogu, nebo na Instagramu? Kde více interaguješ se svými sledujícími?

Jednoznačne na Instagrame. Predsa len – vďaka Instagramu mám čitateľov na blogu. Pod článkom mi čitatelia zanechajú komentár, kde sa rozprúdi niekedy menšia debata, no nie je tam tak veľa priestoru na komunikáciu ako na Instagrame, kde som so sledovateľmi v kontakte každý deň.

Musíme říct, že tvůj Instagram je krásný! Kolik času věnuješ vizuální stránce své tvorby a je pro tebe stejně důležitá jako to, co sděluješ svými texty?

V prvom rade ďakujem veľmi pekne! Feed si dopredu plánujem a snažím sa, aby ten celkový dojem vyzeral zosúladene, či už farebne, alebo tématicky. Nepridávam fotky len tak „random“, a preto nad plánovaním strávim viac času. Niekedy chcem zdieľať len pekný citát, ktorý sa hodí ku fotke, no niekedy pridám úryvok z nového článku či nejaký zážitok alebo skúsenosť. Myslím si, že ako prvé ľudí zaujmú fotky, no snažím sa k nim cez text dať aj pridanú hodnotu.

Od počátku své blogerské kariéry se držíš témat, která jsou ti blízká, jako móda, kosmetika nebo občasné výlety. Nestává se ti, že upadáš do stereotypu? Děláš něco pro to, aby ti blogování nezevšednělo?

Áno, môj blog by som zaradila do kategórie lifestyle a myslím si, že práve vďaka tomu sa do stereotypu upadnúť nedá, pretože je nespočetne veľa tém, na ktoré sa dá písať. Ak by som bola len „móda“ či len „jedlo“, tak si myslím, že je stereotyp viac pravdepodobný. Ja sa na blogu snažím témy striedať, aby keď čitateľ príde na môj blog, mal širšiu škálu tém, ktoré by ho zaujali. Či už moju celoročnú sériu o mojom akné, ale aj výlety, outifity, kozmetiku alebo sem tam cvičenie či jedlo.

Před časem ses stala součástí našeho BloggersRE týmu. Jak jsi reagovala, když přišla tato nabídka, a proč ses rozhodla ji přijmout?

Bola som neskutočne šťastná a vďačná, že sa mi naskytla takáto možnosť, pretože BloggersRE sledujem už veľmi dlho a veľmi sa mi tento koncept páči. Stať sa členom tohto tímu je pre mňa istým míľnikom v blogovaní a ďalšia super skúsenosť do budúcna, preto som vôbec neváhala a ihneď som súhlasila.

Co konkrétně v rámci BloggersRE děláš?

Article & Interview Editor – čo znamená písať články na rôzne témy či robiť rozhovory s inšpiratívnymi ľuďmi. V tíme BloggersRE som ešte krátko, a tak mi zatiaľ vyšiel len jeden článok, ale aj z toho sa veľmi teším a už mám nápady na tie ďalšie.

Vnímáš nějaké rozdíly mezi psaním pro náš web a psaním na vlastní blog?

Určite áno. Na blogu si píšem tak, ako chcem ja – vlastne celá réžia článku je len a len na mne. Ak píšem pre BloggersRE, musím dodržiavať isté pravidlá, čo je úplne pochopiteľné, pretože komunitu tvoríme viacerí ľudia a píšem o iných veciach ako na mojom blogu. Každopádne, baví ma aj jedno aj druhé.

Je pro tebe psaní pořád jen koníčkem, nebo už se na něj díváš i jako na něco, co by tě mohlo živit? Dokážeš si představit být „profesionální blogerkou“ a děláš něco pro to, abys jí byla?

Zatiaľ je to stále viac menej koníček, s ktorým si sem tam viem privyrobiť nejaké peniažky, ale nakoľko mám školu a brigády, nemôžem blogu venovať celý svoj čas. Viem si predstaviť byť „profesionálnou blogerkou“ a stále sa snažím zlepšovať, vymýšľať rôzne koncepty a stále byť dostatočne kreatívna a zaujímavá pre ľudí, no myslím si, že všetko má svoj čas, zatiaľ je to môj koníček a uvidím, aké príležitosti mi v budúcnosti prídu do cesty.

Jak to vlastně profesně máš? Ještě pořád studuješ, nebo už se vedle blogování věnuješ i nějaké konkrétní profesi?

Ešte stále študujem, mám pred sebou posledný ročník na univerzite. A popri tom mám brigády, žiadnu trvalú prácu, čo je podľa mňa istá výhoda, pretože si viem lepšie naplánovať čas na blogovanie a prípravy článkov.

Jsi typ člověka, který plánuje a stanovuje si konkrétní cíle? Kam aktuálně směřuješ?

Áno, dávam si rôzne ciele a veľmi rada plánujem, čo kedy chcem urobiť. Predsa len, pri blogovaní to asi ani inak nejde. Momentálne by som chcela na Instagrame prekročiť 2000 sledovateľov a na blogu sa blížime k 40 000 videniam, z čoho sa veľmi teším.

Autor: Deni Hartmannová a (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Miroslavy Duračinské, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI