Bloggers RE

ANGLIE VS. MALTA: ZVAŽUJETE LETNÍ JAZYKOVÝ KURZ?


Právě se nacházím na Maltě ve městě Gzira, kde budu po dobu tří týdnů navštěvovat místní jazykovou školu English Language Academy Malta. Minulý rok jsem strávila jeden prázdninový měsíc v anglickém městě Chester, které jsem si úplně zamilovala. I díky Chesteru už mám zkušenosti, o které bych se s vámi chtěla podělit. Ráda bych prostřednictvím tohoto článku taky zkusila porovnat jednotlivé školy…

Začala bych hned prvním dnem, kdy všichni noví studenti začínají s výukou dříve než ostatní. Proběhne prezentace o škole, někdy i seznámení se samotným městem. Po uvítání se píší jazykové testy. Výsledky ze vstupního testu určí “level of English”, díky kterému jste následně rozřazeni do skupiny studentů na přibližně stejné jazykové úrovni.

Při obou zkušenostech jsem obdržela studentskou kartičku, kterou lze uplatnit v určitých obchodech a kavárnách a získat malou slevu.

V Anglii bylo všechno lépe promyšlené. Prezentace proběhla ve velké místnosti za přítomnosti všech nováčků. Představil se nám ředitel školy, paní z kanceláře a dokonce i kousek učitelského sboru. Byli jsme seznámeni s řádem školy a se speciálními pravidly pro nezletilé. Po prezentaci jsme si šli společně projít město a prostory kolem školy.

Na Maltě se žádné slavnostní přivítání nekonalo. Na rozdíl od Chesteru, kde jsme museli projít i testem na čtení, poslech, psaní a mluvení, mě čekal pouze kroužkovací gramatický test. Po odevzdání testu jsem se hned dozvěděla moji jazykovou úroveň, třídu a učitele pro následující tři týdny.

Doba výuky a počet lekcí se liší podle toho, jaký kurz si zaplatíte. Já jsem pokaždé zvolila standardní kurz angličtiny, protože mým cílem nebyla příprava na jazykovou zkoušku. V Chesteru jsem měla jak dopolední, tak odpolední hodiny. Odpolední část výuky byla volitelná, ale povinná! Na výběr byl například kurz psaní, hodina frázových sloves, čtení, poslech, seznamování se s městem a podobně… Na Maltě máme dvě, hodinu a půl dlouhé, dopolední hodiny, během kterých jsme stále v jedné třídě s jedním učitelem.

Na obou školách jsme dostali všechny učební materiály i knížky. Úvodem do hodin jsou většinou otázky od učitele, který se nás pokouší rozmluvit. Výuka probíhá zábavnou formou. Společně diskutujeme, sledujeme různá videa a čteme texty, na základě kterých vedeme debatu buď ve dvojích, nebo všichni dohromady. V Anglii byla první ranní hodina spíše zaměřená na gramatiku, druhá na slovní zásobu. Odpolední hodiny byly více hravé. Na Maltě jsem zatím žádné rozvržení hodin nepostřehla, takže si myslím, že náplní obou hodin bude zejména komunikace, během které se budeme snažit uplatnit naše znalosti a dovednosti.

Obě školy nabízejí bohatý program mimoškolních aktivit, kde je skvělá možnost se seznámit s novými přáteli a s lidmi, kteří s vámi nejsou ve skupině. Akce jsou různé… od BBQ party, přes volejbalový turnaj až po karaoke večery. Nedílnou součástí jsou také víkendové výlety, které si můžete zaplatit a podniknout pod záštitou školy.

Na obou školách bych ráda vyzdvihla skvělé kantýny, které studentům nabízí snacky za poměrně nízké ceny. Kromě svačin jsem si ale nejvíce zamilovala všechny ty skvělé, zábavné a fakt crazy učitele a rodilé mluvčí, se kterými vám hodina uteče ani nevíte jak!

Nejvíce se mi líbila rozmanitost národností, ras, víry, ale i věku všech studentů. Myslím si, že podobné jazykové kurzy určitě stojí za zkoušku, protože se nejen rozmluvíte a snad i posunete svoje jazykové schopnosti, ale i si najdete skvělé kamarády!


Tereza Vaníčková

Jmenuji se Tereza, těší mě! Studuju (gymnázium), miluju (jazyky, cvičení, jógu, knížky, kosmetiku, sport a jídlo) a píšu. Je mi 18 let. Do budoucna bych se ráda věnovala marketingu, psychologii, lingvistice nebo sociologii.

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X