Bloggers RE

APRÍL JE MESIAC POHYBU! PREČO?

Vedeli ste, že apríl je mesiac pohybu? Cieľ tohto mesiaca je jasný a jednoduchý: vstaňte a hýbte sa! Mesiac pohybu vytvorila Americká asociácia srdca ako spôsob, ako pomôcť zlepšiť zdravie Američanov, ale aj ľudí kdekoľvek na svete. Kto z vás urobí denne 10 000 krokov? Cvičíte denne aspoň 20 minút?

Výhody aktívneho životného štýlu sú známe už odjakživa. Už v staroveku bolo cvičenie vykonávané na podporu ducha a prečistenie mysle. Tento mesiac nejde o to cvičiť ako olympiádu, ale prijať pohyb ako súčasť zdravého životného štýlu.

Tradície dňa

  • Ísť na prechádzku
  • Ísť behať
  • Posilovanie, ak kardio nie je vaša šálka kávy
  • Zahrajte si šport, ak telocvične nie sú pre vás

Prečo milujeme pohyb?

Udržuje nás zdravých

Viac sa hýbať a udržiavať aktívny životný štýl je kľúčom k zvýšeniu vášho celkového zdravia a mentálnej pohody.

Vedeli ste, že… pohybom sa za zabrániť až 80% ochoreniam srdcových chorôb?

Dostane nás von

Život nie je len obrazovka telefónu či počítača. Choďte von, hýbte sa a načerpajte novú energiu.

Vedie nás k lepším denným návykom

Čím viac niečo robíte pre seba, tým viac budete mať zo seba lepší pocit a tieto činnosti si osvojíte. Cvičenie a dostatočný denný pohyb je to najlepšie, čo môžete pre seba urobiť, a zároveň si vytvoriť dennú rutinu.

A navyše, športom a cvičením môžete spáliť kalórie, ktoré ste počas posledných mesiacov nadobudli. A okrem toho sa pri cvičení nebudete nudiť.

Ak vás nebaví šport, čo tak vyskúšať tanec?

A či sa tanec počíta ako pohyb? No jasne! Čokoľvek, čo vám na dlhšiu dobu zvýši srdcovú frekvenciu, sa v zásade počíta ako cvičenie. Tanec je určite skvelá forma cvičenia.

Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre kulturistiku, silový tréning, alebo hodinu prechádzky denne – dôležité je dostať sa von a hýbať sa.

Dominika Blchová

Article & Interview Editor and Social Media Manager

Přidat komentář

.