Bloggers RE

ARRIVED IN LONDON


Můj dlouholetej sen se splnil. Ne, nevyhrála jsem milion v lottu, ale stalo se něco stejně neuvěřitelnýho. Můj tat’ka zabookoval pro mě a moji mamku letenky do Londýna. Hodně z vás ted‘ možná bude zklamaných, protože jste očekávali něco většího, ale pro mě to je vážně jedinečná záležitost. Potřebovala jsem 3 roky plný čekání, slibů a žebrání na to, abych se dostala do tohohle nádhernýho města, ale myslím, že se to fakt vyplatilo, protože v sobotu bylo na čase. Museli jsme sice ve 3 ráno vstávat a jet do Bratislavy (to byla ta nejlevnější varianta, jelikož je londýn přece jenom hodně drahej) na letiště, ale to je asi to nejmenší, co jsem pro to mohla udělat. A samozřejmě jsem vás při tomto výletu musela vzít s sebou, takže hned začneme prvním dnem.

Jak jsem už nahoře zmínila, tak ten den pro nás začal ve 3:00, kdy jsme vstaly a tat’ka nás dovezl do Bratislavy na letiště. Tam nesmělo chybět kafe na probuzení a už následoval let do Londýna. Tuhle cestu jsem dostala za vysvědčený (jelikož jsem tenhle semestr byla obzvlášt‘ poslušná) a můj tat’ka s náma neletěl, protože zaprvé nenávidí velký města (to sice nechápu) a zadruhé všichni víme, že by dělal jen stres, takže radši zůstal doma a užil si času sám doma.

Když jsme dorazily, tak typicky pršelo, ale později přestalo a další dny jsme měly dost štěstí s počasím. Náš hotel se nacházel nedaleko stanice Kings Cross, odkud se dostanete kam budete chtít. Hotel Travelodge sice není nic extra, ale jediný, na co to potřebujete, je přeci přespáné a u těch cen v Londýně to bylo absolutně přijatelný. 

Neal’s Yard & 26grains

Jinak jsme měli už šíleně hlad, protože jsme vstávaly ve 3:00 a teprve v 10:00 jsme přistáli v Londýně, takže si to asi umíte představit. Londýn je pro foodies ráj na zemi, hlavně pro vegany nebo fanoušky zdravé stravy, proto jsem se rozhodla, napsat extra článek o tipech na lokály v Londýne, takže ten určitě nevynechte! 

První den jsme se na snídani rozhodly pro 26grains, malej lokál, kterej je zaměřenej hlavně na ovesný kaše. Jelikož jsem velkej milovník ovesných kaší, tak jsem je chtěla ochtunat i od profesionálů. Já se rozhodla pro hazelnut&butter, mamka si objednala cocoa&banana a jelikož jsme právě měli mega hlad, tak jsme si ještě podělily o avokádovej chleba. Mňaaaaam!

26grains se nachází v téhle nádherné uličce Neal‘ s Yard, která je prostě tak fotogenická a vhodná na Instagram! Definitivně must-see v Londýně! 

Covent Garden & London Eye

Pár ulic dál a konečně happy po jídle jsme se vydaly ke Covent Garden, kde se nachází nespočet krásných obchůdků, dobrých lokálů a stánků se street foodem. Doporučitelný je hlavně Ladureé, Jamie’s Oliver Union Jacks a Shake Shack. 

Zase pár ulic níž se na Temži nachází Londýnské oko, další must-see Londýna. Když máte víc času, tak si můžete samozřejmě i zaplatit jízdu, ale to nám upřímně řečeno nestálo za ten čas a ty peníze. Pár fotek téhle krásné památky jsme ale vynechat nemohly.

Big Ben

Když pomyslíte na Londýn, tak je Big Ben asi to první, co vás napadne. Já jsem dlouho věděla, že chci do Londýna, že se mi tam bude líbit a že bych si eventuelně uměla představit, tam jednoho i žíz, ale líbilo se mi tam mnohem víc, než jsem čekala. Naprosto jsem se do tohohle města zamilovala a definitivně tady nejsem naposledy.

Na cestě do St. James’s parku jsme narazily na demonstraci proti Trumpovi. Věděla jsem, že většina lidí nesouhlasí s jeho režimem, ale tohle jsem fakt nečekala. Byly jsme rády, že jsme se tam vůbec probojovaly. 

St. James’s Park & Buckinghamský palác

Když jsem u Angie četla o veverkovým ráji v St. James’s parku, tak jsem tomu úplně nechtěla věřit, že vážně takhle jdou k lidem a nemají vůbec strach, ale vážně to tak je! Dřív jsem byla ráda, když jsem nějakou vůbec viděla lézt po stromě, ale pár centimetrů ode mě jsem to ještě nezažila! Tak sladkýýýý! 

Když se projdete tím parkem, tak přistanete u Buckinghamskýho paláce. To je samozřejmě taky must-see v Londýně a když pomyslíte na tohle město, tak vám to taky hned přijde do smyslu, ale nějak mě to docela zklamalo, protože to fakt není nic úžasnýho. Bylo to sice zajímavý vidět, ale víc nic. 

V 16:00 by ale taky už byl čas na oběd. Ten čas v Londýně bohužel tak rychle utíká a člověk to ani nerealizuje. Tentokrát jsme se rozhodly pro The Good Life Eatery, lokál pro zdravou stravu s hodně vegetariánskýma a veganskýma alternativama. Objednaly jsme si jednou Godness Bowl a jednou Good Life Salad, o to jsme se podělily a všechno ochutnaly. V Londýně dostanete fakt úplně všechno, na co jen pomyslíte a při tomhle výletu jsem dokonce mohla zůstat na rostlinné stravě, což při minulé dovolené nefungovalo. 

Harrods

Dál jsme pak šly k Harrods, jednomu z nejstarších (a taky nejdražsích) nákupních domů Evropy. Určitě to stojí za to vidět a taky to bylo zajímavý na shlédnutí, ale jestli nejste milionáři, tak to je vážně jen na potloukání a koukání. Jak řekl můj dobrej kamarád, jestli znáte někoho, kdo má rád čaje, tak je dobrej čaj z Harrods milej dárek, ale nic víc. 

Hned naproti byl Topshop, kde jsem nemohla vynechat návštěvu. Miluju Topshop, ale bohužel nemáme žádnej obchod v Rakousku, takže jsem to v Anglii musela využít! Nakonec jsem si koupila džíny, který určitě uvidíte v jednom z outfitů z Londýna!

A už zase byl ten den u konce a čas večeře se blížil. Předtím jsme ale ještě jely do Camden Town, kde jsme se prošly a ohlídly se po obchůdcích. Camden je vážně zážitek a určitě vám to můžu doporučit, obzvlášt‘ ráno a přes den, kdy se tam koná ten trh a ty stánky mají otevřeno. Zpátky na Kings Cross, zase hladový a načekaní na večeři. Předtím jsme ještě udělaly check-in v hotelu a vydaly se na cestu do Mildreds. Tahle vegetariansko-veganská restaurace je známá pro její burgery a proto jsme je samozřejmě musely ochutnat. A OMG, v životě jsem nejdela lepší veganskej burger a že jsem jich už docela dost ochutnala! A o těch sladkých hranolkách s bazalkovou majonézou sním dodnes! Já chci zpááááátky!!! ;( 

První den uběhl rychleji, než jsme to zrealizovaly, ale byl to jeden z nejlepších dnů za poslední dobu a ještě jednou moc děkuji mým rodičům, že mi tuhle cestu umožnili. Ale musíte si prostě užívat přítomnosti na 100% a zažívat každej okamžik. Nemysleme ale už na konec, když na nás ještě čekají další dva dny, takže doufám, že se vám ty fotky líbili, protože vás zahrnu ještě další kupou fotek! 

XOXO


Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram