BALI: BALANGAN BEACH


Autor: Adéla H., obrazemblog.wordpress.com

Po delší odmlce přicházím s příspěvkem, který popisuje část mého pobytu na Bali. Přiznám se, že jsem chtěla většinu příspěvků opět sdílet prostřednictvím fotek. S Bali je ale spojeno mnoho příběhů a chvil, o které by byla škoda se nepodělit.

Kde začít? Asi tím, co máme tzv. pod barákem – pláží. Bydlíme na jižním poloostrově Bali, u Balangan Beach. Balangan Beach je vyhlášeným surfařským místem. Leží mimo hlavní turistické cíle Bali a nenajdete na ní návaly lidí. Zároveň je to ale pláž, kde si klasické koupání nevychutnáte. Připravte se na obří vlny, které vás sem tam smetou. A po úderu 15.00 hodiny se zase část moře ztratí a vy se můžete brouzdat mezi kameny. Pláž bych tedy nedoporučila pro rodiny s dětmi, ale pro mladé sportovní nadšence, kteří se chtějí naučit surfovat nebo si vychutnat atmosféru tak trochu jiné pláže.

Balangan Beach

Připravte se na pobřeží plné warungů, kde si surfaři odkládají své věci a místní Balijci vám v nich připraví něco k snědku. Mamma Joe vám zase bude nabízet sarungy (obří šátky) a masáže. Nedivte se, když k vám každý přijde a bude se vám představovat.

Sarung

Má poslední návštěva pláže zahrnovala krásné objevy výhledových míst, ale také jedno setkání s Indonésanem z Jávy, kvůli kterému jsem z pláže zase rychle utekla. Bylo mi jasné, že není Balijec – byl moc dotěrný, pořád se ptal na mého přítele, že mi chce volat a samožřejmě, že by rád jel do Evropy. Tak jsem mu vysvětlila, jak to v té Evropě chodí, a ať je rád, že má svůj Surf Life na Bali. Jeho zprávy na Whatsapp jsem následně ignorovala…

A jak mě polil pot, když jsem ho dnes cestou z pláže opět Indonésana potkala před naším domem…

Mamma Joe

Video z pláže bude brzy na YouTube


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno