Komunita online tvůrců

BANGKOK

0 0

Sa-wút dee ká (ahoj) z Thajska! Mám pocit, že je to jen sen od čtvrtka, kdy se ráno probouzím v jedné z nejkrásnějších zemí, kam jsme vyrazili na jarňáky. První dva dny strávené v Bangkoku a miliony zážitků. Hned po příletu a příjezdu na hotel The Peninsula jsme šli omrknout okolí hotelu, ochutnali první dávku místní kuchyně a zamilovali se do kultury této země. Bangkok nabízí neskutečné možnosti poznávání. Hned druhý den jsme absolvovali Floating markets – malé lodičky plující mezi domky. Nakoupíte zde nejen suvenýry, ale ochutnáte snad všechny druhy místního ovoce, pomazlíte se s lemurem, nakrmíte opici a občerstvíte se čerstvým kokosem.

Zvířátka: Do těch jsem se tu zamilovala. Nejprve jsme na trzích viděli malé opičky, pak lemura. Ten dostane každého svýma vykulenýma očima a já bych si ho nejradši odnesla i domů. Prostě se vám omotá kolem ruky a úplně se přitiskne jako miminko. Další miminko měl být údajně sedmiměsíční tygr. To bylo asi největší překvapení dne, když jsme se dozvěděli skvělou zprávu, že máme možnost navštívit domácí chov tygrů a dokonce vlézt i do klece. To byl můj sen a konečně se vyplnil.

Architektura a chrámy: Hlavním důvodem cesty do Bangkoku je poznáváni. Wat Phra Kaeo je nejposvátnější buddhistický chrám v Thajsku. Obešli jsme celý areál královského paláce, ale do chrámu jsme přes velký počet lidí nakonec nešli. Architektura dominuje hlavně jasnými barvami, ornamentálními dekoracemi, dechberoucími nástěnnými malbami a zářivě zlatými zdmi. V celém areálu Grand Palace je vyžadováno dlouhé oblečení, ale i přes to horko jsem byla z prohlídky nadšená.

Floating markets: Výlet na plovoucí trhy je nezbytnost a neopomenutelný zážitek. I když se zdá, že vlastně celé město je jedno velké tržiště, tyto trhy nabízí nejčerstvější ovoce a zábavu při nákupech. Nejprve jsme jsi udělali plavbu malým speed boatem okolo trhů a poté zakotvili a procházeli jednotlivé stánky. Nebo spíš loďky s ovocem. Ceny se dají usmlouvat až na třetinovou hodnotu, dokonce je to nutné a obchodníci s tím počítají. Přesto mi přišlo, že Bangkok je celkově velmi levný.
Dojmy: Ačkoliv na všech dovolených, výletech, exkurzích… prostě vždycky si najdu čas a místo na běhání, v Bangkoku bych se udusila už jen rychlou chůzí. Smog z aut je tu opravdu vidět a rouška se stala nutným doplňkem většiny obyvatel. Jet leg mi také do tréninkového plánu trochu zasáhl, ale nakonec jsem si našla alespoň dneska ráno chvilku před snídaní, vstala v 7 hodin (jako českých 2 ráno) a dala 13km alespoň na páse v hotelové posilovně. A místo potréninkového mealu á la protejňák jsem se odvážila ochutnat mořské řasy, hedvábné tofu a seaweed chleba. Jinak zmrzlina z matcha čaje a čerstvé kokosové ořechy jsou naprosto dokonalé.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

X