BEAUTIFUL WEEK // JESENÍKY (2015)


Odjížděli jsme v sobotu ráno. Na hory jsme dorazili kolem jedenácti, konkrétně do lyžařského střediska Figura. Ubytovaní jsme byli v hotelu Kurzovní pod Pradědem. Co se ubytování týče, nestěžuju si. V hotelu je i úplně nově zrekonstruovaná část. Pokoje jsou buď pro jednoho, dva, tři, čtyři nebo pět lidí. Některé pokoje jsou s koupelnou, jiné se společnou koupelnou na patře. U některých pokojů je taky balkón, ty jsou s výhledem na Petrovy kameny a v jednom z nich jsme byly i my s kamarádkou. Pokoje na druhé straně jsou bez balkónu s výhledem na Praděd. Všude je uklizeno a čisto. Jídlo bylo průměrné, nestěžuju si. Tolik k ubytování, píšu to proto, kdyby se tam někdo z vás třeba chystal vyrazit.
docela tumblr fotka, heh
Náš program byl každý den trochu jiný. Většinou jsme byli půl dne někde na běžkách a zbytek jsme strávili na lyžích. Sjezdovek je tam několik. My jako skupina méně pokročilých jsme strávili většinu času na Velkém Václaváku a Céčku. Upřímně jsem byla šťastná, že jsem to lyžování zvládala. Na lyžích jsem stála jenom na lyžáku v sedmé třídě, ale strašně mě to baví, a jestli budu mít v budoucnu možnost, ráda bych se k lyžím ještě vrátila.
Na běžkách doporučuju jet na Švýcárnu. Od centra je to přibližně 5 kilometrů. Pokud na rozcestí odbočíte doprava, můžete se vydat na Praděd, což je o něco blíž. Obojí je fajn výlet, hlavně ta krajina teď v zimě stojí za to a to platí všeobecně.
Když to mám shrnout, byl to perfektní týden. Všichni jsme si to moc užili, odpočinuli si od školy a všech starostí a navzájem se zase víc poznali. Takovéhle školní akce jsou, podle mě, super. Celkově to strašně uteklo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here