Bloggers RE

#BEHAPPYALWAYS 3 / UNPLUG


Autor: Dennie, dennieslife.com

Také Vám přijde, že pokud v dnešní době nejste ONLINE, jako byste nežili, jako by svět neexistoval?! Co takhle zkusit být někdy OFFLINE?! Otázka zní – „zvládli bychom to“? Upřímně, hned na začátku Vám říkám, že bych si takový detox ráda dala. Na chvíli se odpojila od všeho a jela někam do přírody. Myslím si, že by to byl asi hardcore, protože v dnešní době být bez telefonu je jako být bez ruky, ale bylo by to určitě skvělý!

Vzpomínáte si na tu dobu, kdy jsme byli malé děti a běhali venku za barákem, skákali přes švihadlo, lezli po stromech a domů chodili od hlavy k patě špinaví a s nějakou tou modřinou:)?! No nebylo to super? Když jsme dostali tzv. domácí vězení, byli jsme nešťastní. Dneska, když někdo dostane zaracha, tak mu to vůbec nevadí, protože první co udělá, když nemůže být v reálném světě, je to, že zapne ten online.

V dnešní době je úplně normální, když někam jdete a všechno si fotíte. Tím mě ovšem napadá další otázka. Fotíme to proto, že chceme mít nějaké vzpomínky, nebo proto, abychom to mohli sdílet na sociálních sítích? Vzpomínky by měly být přece papírové. Takové, které můžeme vytáhnout ze šuplíku, v klidu si je prohlédnout a zavzpomínat. Když jsme u těch fotoalb, já osobně si strašně ráda tisknu fotky. Tisknu si takové fotky, na kterých jsou dny, na které nechci zapomenout. Fotky, které publikujeme na sociálních sítích, určitě nepublikujeme za tím účelem, že nám za pár let na [:fejsbůku:] vyskočí vzpomínka, kterou bychom si chtěli připomenout. Fotky publikujeme pro naše followery a přátelé, kteří zrovna mají online chvilku.

Processed with VSCOcam with a6 preset

Co vůbec chceme fotkami či různými statusy a komentáři říct, když je publikujeme?! Chceme lidem něco předat? Inspirovat je? Motivovat? Či je chceme donutit k tomu, aby záviděli či nějakým způsobem žárlili? Jak to vlastně je?! Každý uživatel sociálních sítí by měl vědět, že vše, co je na socíálncíh sítích, nemusí být tak krásné a růžové, jak to vypadá. Řeknu Vám to ještě jinak „nebudeme přece do světa šířit něco, co se nám nelíbí“. Nesmíme ovšem zapomínat na to, že ONLINE SVĚT SE NEROVNÁ REÁLNÉMU SVĚTU. Z každého příspěvku, ať už fotky nebo nějakého komentáře, bychom si měli brát jen to hlavní. To, za jakým účelem je příspěvek publikován.

Jak pořád říkám, všechno má své pro a proti, i dnešní online svět má své pro a proti. Jediné, co nikdy nepochopím, bude to, že pokud někdo přijde s partou kamarádů někam do baru/kavárny, tak první, co udělají, když zasednou ke stolu, je to, že vyndají mobil a začnou sjíždět, co je nového. Však právě proto jste přišli do toho baru nebo kavárny, abyste si to se svými kamarády mohli říct osobně. Online svět Vám nikam neuteče, užívejte si přítomnost svých kamarádů/rodiny, tuhle přítomnost Vám online svět neposkytne! 

“The Internet is for lonely people. People should live.”

― Charlton Heston

Já osobně sociální sítě využívám denně. V online světě se toho dozvíme strašně moc. Ať už o věcech, o kterých bychom se chtěli, něco dozvědět nebo o našich známých. Víme o nich, že jsou zrovna na dovolené, že se zrovna zasnoubili, co mají právě k obědu apod. I přesto, že sociální sítě aktivně využívám, budu zastánce toho, že NE VŠECHNO MUSÍME SDÍLET. SDÍLÍME POUZE TO, CO SDÍLET CHCEME. A že nemáte vyplněnou kolonku, kdy jste se narodili? No a co, sociální sítě nejsou přece žádnou složkou FBI, kde musíte mít vyplněné každé políčko o Vás, nemusíte sdílet, kde právě jste a s kým jste. Je to pouze na Vás, do jaké míry chcete, aby o Vás ostatní, jak už Vaši blízcí nebo followeři věděli. Takže, sociální sítě tu jsou a vždycky budou, neobejdeme se bez nich, ALE VYUŽÍVEJTE JE S ROZUMEM!

Processed with VSCOcam with a6 preset
Processed with VSCOcam with a6 preset
Processed with VSCOcam with a6 preset
Processed with VSCOcam with a6 preset

Vidíme se příště u dalšího článku, mějte se krásně a #BeHappyAlways dennie :*


dennie

Blázen, který neustále nakupuje, miluje módu, sport a psaní blogu :) ...

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram