Bloggers RE

BEZ VÝHOVORIEK: ZAINVESTUJTE DO SEBA!


Niekedy sa čudujem, koľkí z nás zabúdajú zahrnúť samých seba do zoznamu priorít. Až potom, keď už nevládzeme, si uvedomíme, že vlastne ani nevieme, prečo je to tak. Ja som na seba zabúdala často. Vyhovárala som sa na to, že nie je čas, že mám toho veľa a podobne. Poznáte to?

Výhovorky dajte na stranu. Naozaj, investovanie do samých seba bude najprínosnejšia a najhodnotnejšia investícia, akú ste kedy pre seba urobili. Určite nebudete ľutovať. Už aj malé víťazstva vás posunu ďalej. Nemusí to stáť veľa peňazí a nezaberie vám to toľko času, ako si myslíte. Staňte sa lepšou verziou samých seba!

Osobný rozvoj

Stanovte si ciele

Ako vyzerá vízia vášho života? Nie je to ľahké. Ani ja som v minulosti nepremýšľala o tom, čo by som chcela od života z dlhodobého hľadiska. Kde chcem byt o 5 či 10 rokov. Dosť ma šokovalo, keď som si sadla a začala naozaj o živote rozmýšľať. Urobte tak aj vy, a keď prídete na to, kde chcete byt, čo chcete dosiahnuť, zistite, že sú to naozaj konkrétne a merateľné ciele. Pravidelne sa riaďte týmito cieľmi.

Nájdite si mentora

Ale kde si nájdete mentora? Ak máte to šťastie a máte príležitosť vyhľadať a spojiť sa s niekým, o kom si myslíte, že je vhodný pre vás a pomôže vám zrealizovať vaše ciele, je to úžasné! Dobrý “couch” vám pomôže vytvoriť a implementovať kroky, ktoré vás dovedú k dosiahnutiu vašich cieľov. Ak nie ste pripravení investovať peniaze do trénera, nie je problém. Vďaka dnešnej technológii je možné nájsť mentorov aj vo virtuálnom svete. YouTube je preplnený mentormi. Pre každého sa určite niekto nájde. Tak isto odporúčam “TedTalks”, ktoré patria k úžasným zdrojom, ktoré vám predstavia ľudí a nápady, ktoré by vám mohli pomôcť. Vhodne sú takisto podcasty, pre každú oblasť vášho života.

Tichý čas

Nájdite si čas a spojte sa s vaším vnútrom. Počúvajte vašu intuíciu. Dajte si digitálny detox, aby vám myšlienky nebehali kade-tade. Moje najobľúbenejšie aktivity, ktoré robím v tichosti, sú písanie denníka, meditácia a prechádzka.

Písanie denníka je úžasný spôsob na to, ako dostať všetky svoje myšlienky na papier. Začnite písaním vecí, za ktoré ste vďační. Takže si choďte kúpiť pekný denník, sadnite si ku káve alebo čajíku a šup-šup do písania.

Ku meditácií si buď púšťam YouTube, alebo aplikácie ako Headspace. Prechádzky a čerstvý vzduch vám prečistia mozog.

Nakŕmte svoj mozog

Teraz, keď už máte určené ciele, je čas sa niečo naučiť. Nebojte sa, nemusíte ísť znovu do školy. V dnešnej dobe existujú úžasné možnosti online vzdelávania.

Čítajte knihy

Ak sa mám priznať, mne knihy veľa dali a mnohokrát mi kniha zmenila uhol pohľadu a spôsob, akým vnímam svet okolo seba. Vyberte si aj vy niekoho, koho obdivujete, a prečítajte si ich diela.

Získajte nové skúsenosti a zručnosti

Zaregistrujte sa na bezplatné webináre alebo semináre. V dnešnej dobe je ich k dispozícii nespočetné množstvo, ale aj tu treba filtrovať. Preto buďte selektívni a vyberajte si naozaj len tie, ktoré vám prinesú hodnotu. Odporúčam “Skillshare”, pretože majú široké spektrum. Naučiť sa môžete skoro všetko – od vývoja webu, cez kaligrafiu až po kurzy fotografie. Aj keď majú platené členstvo, k dispozícii je množstvo bezplatného materiálu.

Zdravie

Eat your greens!

Každí z vás pozná pozitívne účinky zdravej výživy. Takže ich neignorujte! Začnite si zdravo variť. Na Pintereste nájdete veľa inšpiratívnych receptov. A cez aplikácie si sledujte vaše živiny, pitie vody a takisto vašu fyzickú aktivitu.

Cvičte a hýbte sa!

Choďte na prechádzku. Čerstvý vzduch vás osvieži a vyčistí myseľ. Ak chcete cvičiť, ale nemíňať peniaze na fitko, použite aplikácie alebo opäť YouTube.

Vyspite sa!

Musím sa priznať, že ja som mala niekoľko rokov hrozný spánok. Aj napriek tomu, že mame psíkov, dá sa nám vyspať 7-8 hodín. A dostatok spánku je tak neuveriteľne prospešný pre vaše duševné a fyzické zdravie. Keď si dobre odpočiniete, budete zdravší a produktívnejší. Ak máte problémy so spánkom (ako ja), použite spomínané aplikácie (napríklad Headspace) a YouTube, ktoré majú úžasné spánkové programy. Čo takisto pomáha, je harmančekový čaj a čítanie. Hlavne odložte a vypnite svoj telefón a všetko, čo by vás mohlo vyrušovať.

Rozšírte svoj obzor

Skúsenosti

Nato, aby ste žili váš najlepší život, niekedy treba vypadnúť z domu. Robenie nových vecí rozšíri vašu myseľ a predstaví vám perspektívy, ktoré ste možno predtým nikdy nezvažovali. Možno dokonca nájdete novú vášeň. Robte niečo, čo pravidelne nerobíte, čo bude posúvať hranice vašej komfortnej zóny. Tak napríklad cestovanie, návšteva múzeí, koncerty, dobrovoľná práca, večera s priateľmi atď.

Vzťahy

Niekedy potrvá určitý čas, kým sa rozhodnete, akými typmi ľudí sa chcete obklopiť. Ak nájdete tých správnych ľudí, budú vás podporovať a tlačiť do vecí, o ktorých ste si nikdy nemysleli, že by ste ich mohli urobiť, pretože vo vás vidia to najlepšie a potenciál, ktorý možno vy sami vo vás nevidíte. Preto bude vyberavý, je úplne v poriadku nebyť s každým kamarát.

Pre mňa je dôležité, aby som sa obklopila otvorenými, pozitívnymi a ambicióznymi ľuďmi. Investujte svoj čas a energiu do týchto vzťahov a takisto si urobte čas na udržanie úžasných vzťahov vo vašom živote!

Nebojte sa zlyhania. Ani len netušíte, čoho ste schopný! A pamätajte si, že každý si je strojcom svojho šťastia a je len na vás, akým smerom sa vydáte.


Dominika Blchová

Interview & Article Editor at @bloggersre //@influencedot
💯 #vegan 🍓 🥕
*simple living soul*
🧘‍♀️ Sustainability
🍃 Low Waster
🐶Doggy-mom
.
SK🇸🇰/ currently CH 🇨🇭

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X