Komunita online tvůrců

BLOGERSKÁ VÝZVA, ANEB POZNEJ ZÁKULISÍ BLOGOVÁNÍ

0 3

Autor: Canli, canli.cz

Už jsem se dlouho nezúčastnila žádné blogerské výzvy, říkala jsem si. Jenže kde nic tu nic, žádná výzva na obzoru, až nedávno jsem nalezla jednu výzvu pro spisovatele. Rozhodla jsem se ji předělat do blogerské verze a mým čtenářům zase trošku přiblížit ten život blogera. Podělím se tedy s vámi o těchto patnáct otázek, které zodpovím. A blogery vyzývám, ať se do této výzvy zapojí také, ráda bych se dozvěděla i vaše zákulisí blogování! Však jsme přeci všichni na stejné vlně. ♥

1. Jak jsem začal/a psát blog?

Já jsem toužila mít blog už někdy od sedmé třídy. Tenkrát to bylo psaní o mých domácích mazlíčcích a vůbec jsem netušila, jak blogování funguje. Jen někde uvnitř mě doutnala touha psát a něco sdělovat lidem. Pak jsem si založila až můj bývalý blog s příchodem na střední. Začala jsem psát pravidelně, ale moje slovní zásoba byla na bodě mrazu, nevěděla jsem, jak hledat čtenáře, zdržovala jsem se sociálních sítí a postupně jsem přestala psát. Načež jsem si uvědomila, že mi to zkrátka neskutečně chybí a založila jsem Canli.cz alias tento blog. Propojila jsem jej s instagramem a facebookem, kam pravidelně přispívám příspěvky. Vy tak můžete sledovat můj praštěný život plný dobrodružství a zároveň hnedka víte, když něco napíšu sem na blog. Každpádně dneska už to tak dělá každá druhá blogerka a nějako to funguje. Tím bych asi i zodpověděla častou otázku mých přátel, proč tak často přispívám? Protože to jednoduše funguje. 🙂

2. Proč píšu?

Jak jsem popsala v předchozí otázce… Protože ten plamínek uvnitř mě stále hoří a mě to pořád baví víc a víc. Vaše vzkazy mi dodávájí sílu, když nemám nejlepší den a psaní mě uklidňuje, stejně jako kreslení třeba.

Píšu, protože nikdo neposlouchá

3. Kdo je můj oblíbený autor?

Mám hodně oblíbených autorů, ale mezi ty nejoblíbenější patří určitě Paulo Coelho, Nicolas Sparks, Antoine de Saint-Exupéry, Don Miguel Ruiz a určitě jsem na někoho důležitého zapomněla, ale tak nějak.
Krom toho mě také baví v poslední době číst knihy od blogerů, z důvodu, že se v nich vždy najdu anebo si uvědomím něco, co už jsem sice dávno znala, jen jsem oné věci nepřidávala důležitost. Jsou to například Minimalismus od Inkoustový tečky nebo Továrna na sny od Anie Songe.

4. Jaká je moje oblíbená kniha?

Moje nejoblíbenější kniha je Neopouštěj mě od Kazuo Ishiguro. Trochu depresivní, ale mně se ta knížka i film vryla tak pod kůži, že už se jí jen tak nevzdám. Navíc knížka už nikde není několik let k sehnání, ale já jsem si ji prostě chtěla tak moc přečíst a tak díky “Magii” rozumějte “The Secret” (tomu filmu) jsem si přála tak usilovně, až se mi to podařilo a knížka mi se mi záhadně v životě objevila. To jí dodává takovou malou přidanou hodnotu.

Malý důkaz, že ji fakt mám!

5. O čem píšu?

Čtenáři vědí a pro nově příchozí… Tak nějak všechno ze života jedné praštěné víly. Zvláštní příběhy, které se mi často dějí, poznatky, tipy, co mě zaujalo, o točení s ohněm plánuji články do budoucna, o tom mém malém velkém projektu názvem “Neobyčejný diář”, zážitky, občas dobré recepty, které za to stojí ukuchtit a myšlenky, které mě často přepadají.

6. Jak dlouho mi trvá napsat jeden článek?

Článek sám o sobě, píšu většinou 2 hoďky, ale tím blogování samozřejmě nekončí. Taky čekám na hezké počasí, kdy budeme moc nafotit pěkné fotky, to se většinou protáhne na celé odpoledne a sdílení příspěvků a blogu, taky zabere dost času. Takže si nemyslete, že blogování je jen nějaké blábolení do prázdna, je to spousta práce, která na první pohled není vidět.

7. Už jsem někdy měl/a spisovatelský blok?

Samozřejmě ten přichází zahalený v kabátu, potichu, tak aby mě ponořil do sladké nevědomosti a nekreativity, kdy nejsem schopná sepsat ani pár vět. I když nápady na články mám pořád, když tohle přijde, tak zkrátka nejde psát. To se pak odebírám do přírody a užívám si klidu, čerpám novou energii a za pár dní už zase píšu jak zběsilá.

Tak velký zadek nemám, to foukal vítr! 😀

8. Jaká je moje oblíbená citace knihy?

Asi nemám momentálně žádnou oblíbenou, ale za to mě v poslední době zaujala tato z knihy 1984 od George Orwela.

“Ti v naší společnosti, kteří nejlépe vědí, co se děje, mají zároveň nejdál k tomu, aby viděli svět takový, jaký je. Všeobecně vzato: čím víc kdo chápe, tím víc podléhá klamu, čím inteligentnější je, tím méně má zdravého rozumu.”

A samozřejmě od Antoine de Saint-Exupéryho z Malého prince tato věta..

„U vás lidé pěstují pět tisíc růží v jedné zahradě,“ řekl malý princ, „a přece tam nenalézají, co hledají…“

9. Ví moje rodina/ přátelé, že píšu? Ne – proč ne? Ano – podporují mě?

Teď už ano, dříve jsem jim to tajila, ale nyní už vědí všichni všechno. Není důvod, abych se styděla za něco, co mě baví. Závistiví lidi, kteří mi budou nadávat za to, co dělám, si nezaslouží být v mém životě, a tak nepřidávám jejich citovým výlevům žádnou hodnotu. A je mi dobře!

10. Označuju se rád/a za blogera?

Nálepky moc nemusím, ale je to něco, co dělám aktivně a všichni to ví. Jen je občas problém s tím, že většina lidí si myslí, že existují pouze beauty blogy a módní blogy, což nikdy nebyla pravda a snad ani nebude, tzn. že než se označím před někým cizím za blogera, popíšu mu, o čem píšu, aby mě hned neodsoudil. Tím samo nechci říct, že modní blogy jsou špatné… Vůbec ne, já jako blogerka v tom nedělám rozdíl, jen někteří lidé občas potřebují připomenout, že máte mozek, i když píšete o beauty či módě.

11. Zkoušel/a jsem už někdy napsat knihu?

Ano, před pár lety, jsem začala a nyní vím, že bych ji musela nejspíše celou přepsat, ale ano, jednou bych si tento sen také chtěla splnit.

12. Jaká je největší výzva, se kterou se setkávám jako blogger?

No asi s tím někomu popsat, že když vystupuju na internetu, tak hned nechci být slavná. Často mě rozčiluje hned první otázka “A máš z toho peníze?” To už dneska nemůžu něco dělat jen tak, protože mě to baví a nechci, aby se z toho stala povinnost, která se mi dělat nechce?

13. Jaké jsou ideální podmíny pro psaní?

Kavárna nebo domácí prostředí s klidnou hudbou. Nejraději píšu, když prší a mám zapálenou svíčku a jsem tak mírně unavená.

14. Co mi blogování dalo a vzalo?

Určitě mi dalo spoustu možností, lidé mi začali více důvěřovat, jelikož se jim snažím ukázat, že ne všichni jsou špatní a hned vás odsoudí. Každému se snažím podat pomocnou ruku a často se mi stává, že mi píší lidé, od kterých bych to nikdy nečekala. Svěřují se a žádají o pomoc nebo můj názor. To mě těší! ♥
Vzalo mi určitě spoustu času, ale já vždycky říkám, že bych stejně dělala něco jiného nebo bych se flákala. Čas bude plynout pořád, a tak se jej snažím využívat, jak nejlépe uznám za vhodné.

15. Moje oblíbené blogy, které čtu..

1. KLER WONDER
2. INKOUSTOVÁ TEČKA
3. BY TEREZEN

Tak a to je všechno! Snad jsem vám zase trochu přiblížila můj charakter a dodala třeba trochu inspirace. Zapojte se také! 🙂
Přikládám otázky…

 1. Jak jsem začal/a psát blog? 
 2. Proč píšu?
 3. Kdo je můj oblíbený autor?
 4. Jaká je moje oblíbená kniha?
 5. O čem píšu?
 6. Jak dlouho mi trvá napsat jeden článek?
 7. Už jsem někdy měl/a spisovatelský blok?
 8. Jaká je moje oblíbená citace knihy?
 9. Ví moje rodina/ přátelé, že píšu? Ne – proč ne? Ano – podporují mě?
 10. Označuju se rád/a za blogera?
 11. Zkoušel/a jsem už někdy napsat knihu?
 12. Jaká je největší výzva, se kterou se setkávám jako blogger?
 13. Jaké jsou ideální podmíny pro psaní?
 14. Co mi blogování dalo a vzalo?
 15. Moje oblíbené blogy, které čtu..

Mějte se a smějte se 🙂 Canli 🙂


Leave A Reply

Your email address will not be published.

X