Bloggers RE

BLOGMAS #12 | VÁNOČNÍ TRHY V CHOMUTOVĚ


Autor: Michaela Fojtíková, michaelafojtikova.cz

Jaký jste měli dnes den? Doufám, že parádní. Já jsem se dnes odpoledne uvolnila a navštívila vánoční trhy, které máme v Chomutově. Jak se mi na nich líbilo? A nebo nelíbilo? To se dozvíte v dnešním článku. Zajisté nebude chybět ani adventní kalendář od Alverde.

Vzhledem k tomu, že moc necestuji (no time), tak si můžu doma otevřít stánek s miniaturkami sprchových gelů od Alverde. Ale ne. Miniatury tahám na bazén. Dnes byl v kalendáři již druhý sprcháč. Nynější je kupodivu vánoční, ale vůbec mi nevoní. A to tak, že vůbec. Ne, že by mi smrděl, ale já jeho vůni zkrátka necítím. Tak uvidím, až ho použiji. Ale zítra už mám naplánovaný relaxační den, kdy nebudu nic, ale vůbec nic (dobře, budu žehlit a prát) dělat. Takže zkusím pár vzorečků z předešlých dnů.

Dnes jsem, jak jsem již psala, navštívila vánoční trhy v Chomutově. Loni jsem na nich byla také, celkem šly, ale jelikož pocházím z Mostu (teda bydlela jsem tam pár let), tak jsem zvyklá na jinčí standart trhů. V Mostě  je krásná brána s jehličím a světýlky, na které je nápis, který nás vítá na trzích, nádherně ozdobená kašna, strom, pod kterým jsou dárky, několik zvířat, spousta trhů a celým náměstím (ač Most, kvůli zbourání Starého Mostu, nemá žádné historické jádro, tak náměstí na Vánoce umí páni udělat opravdu krásné) se rozutíká spokojená vánoční atmosféra. Ale v Chomutově na mě zatím moc nedýchla, co se trhů týče.

Letos jsem v Mostě ještě nebyla, ale fotky, které kolují na Facebooku… Nemám slov. Svítící stromy lemující celou hlavní třídu nechybí. Fakt v tomhle směru jsem na Most opravdu pyšná, protože ozdoby, dle mě, vážně umí. Snad autoři fotek prominou, že jsem si je vypůjčila na svůj blog. Budiž mi odpuštěním uvedení zdroje.

Není to krása? Bez mučení přiznávám, že jsem zamilovaná. Do té pohody. Krásy. Spokojenosti. Libosti. A tak jsem minimálně podobnou podobu náměstí čekala od Chomutova. Pravdou je, že na rozdíl od Mostu má Chomutov historické jádro a centrum. Budovy ve středu města jsou krásné, celkově se mi na náměstí a kolem něj líbí. Ale na vánočních trzích by měli zapracovat…

To jsou celé trhy. Oproti Mostu mi to přijde strašně ochuzené. Jo, dobře. Před náměstím je knihovna a u té jsou na kašně světýlka a asi tři kapři. Ale já nevím. Strom, pod kterým nejsou dárky, před ním je letos ohrada, kde jsou tři berani a stánky, kterých je maličko a jsou nahňácané v jedné lajně. I v Mostě se lidi na náměstí mačkají, ale tady, pokud si chcete objednat, tak Bůh s vámi. Uprostřed jsou totiž dané stoly ke stání a všude kolem vás lidé, matky s kočárky, psi… nevím. Doslechla jsem se, že včera snad byla na náměstí hlášena bomba, tak jestli proto…? I když si nejsem jistá, že všechny stánky během jednoho odpoledne smrskli dohromady. Celkově jsem z chomutovských trhů zklamaná. Nedovedu si představit, že bych tam byla na rozsvícení stromečku. To muselo být jako tom v čínském metru, kde máte speciální lidi, kteří vás tlačí do dveří, aby metro mohlo odjet. No, posuďte sami.

Jo a trdelník mají mnohem lepší u Globusu v Trdlowafli. Báj d véj. Tam těch 50 Kč za kus vážně stojí.

A to je všechno, co na náměstí najdete.

Vánoční hudební oblíbenosti

Dnešní píseň je oblíbená mé mamky. Vždy u ní uroní slzu. Dobře, dvě slzy. Fajn, bulí jak želva. (pusu!)

(S)mějte se, M.


Fojtíková Michaela

Ahojte ☺ Jsem 22 letá obyčejná holka, která si žije svůj sen. Ráda píšu a objevuji nové lidi, blogy a zajímavosti. Můj blog je můj deníček - píšu sem své názory, postoje, nálady, boje, slasti i strasti svého života. Takové drby. ☺Mimo jiné se občas objeví recenze na nějaké produkty, anebo na triky, které jsem vyzkoušela. Dále jsem aktivní na Instagramu i na Facebooku. ☺

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram