Komunita online tvůrců

BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI – DETI, KVETY, FOLKLÓR ALE AJ ČIERNA NOBLESA

0 0

Hoc som vyučená kozmetička a kozmetika ma baví stále ma to ťahá k móde. Asi preto že už od mala som svojím bábikam šila šatky s látok, servítok ale aj sáčkou na desiatu. A keďže je móda môjmu srdcu najbližšie tak som si nemohla nechať ujsť #BMD ( bratislavské módne dni). Lenže ako mamina troch deti som si nemohla dovoliť kúpiť vstupenku či dokonca ísť do Bratislavy aby som to videla na vlastné oči a tak som ich sledovala aspoň online.

PRVÝ DEŇ

Na prvom dni sa mi páčilo najviac to že zapojili do toho aj detičky a eshop Olala! Girls. Bol to veľmi krásny začiatok prehliadok. Podľa mňa by sa mali konať samotné módne prehliadky pre detičky a rodičov. Samozrejme že nie len pre dievčatá ale aj chlapcov. Bolo to úplne roztomilé a dievčatá krásne. Tieto princezničky predviedli krásne kúsky ako tutu sukničky, ktoré sú stále trendy a nie len pre detičky ale aj pre žienky. Dievčence predviedli krásne šatičky v jemných farbách až na jeden model ktorého hlavnou farbou bola červená. Vyzerala v tých šatkách naozaj krásne a rozkošne.

Ako druhú sme mohli vidieť Veroniku Hložnikovú, ktorá vytvorila naozaj krásnu a ženskú kolekciu. Najviac sa mi páčilo že do svojich návrhov zapojila volániky. Jej modely vyzerali sviežo, hravo a letne. Jeden model ma však sklamal lebo mi skôr prišiel ako pre babičku a nie pre mladé ženy, ktoré chcú vyzerať sexy.

Tento deň sa predviedla aj značka Zoe Fabrics. Predviedla naozaj krásne letné modely. Nechýbali tu kvetované vzory, výšivky či letné šaty s čipkou. Tieto modely priniesli leto priamo do Bratislavy.

Jana Polak zasa predviedla že krásny satén môže vyzerať úžasne v spojení teplákovinou. Krásna metalická modrá ukázala svoju krásu v spojení s horčicovou. Naozaj krásne modely stvorené pre ženy.

Biela, čierna, pruhy, čipky, kvety a pánske prvky v ženskom podaní tak toto predviedla značka Kolárik& Vontszemu Fashion store. Veľmi sa mi páčilo že zapojili aj moletku a že dokázali že aj žena v pánskom obleku môže vyzerať skvelo a žensky. Oni naozaj predviedli to že stačí poznať ako určité prvky a svoju postavu a môžete aj vďaka panským veciam vytvoriť ženské ja.

Ak sa povie slovensko, málo kto vie kde sa nachádzame ale vďaka Veronike Kostkovej verím že už nás aj Američania nájdu. Táto žena predviedla na móle slovensko ako sa patrí. Nie len že do svojich modelov zapojila typické čelenky z kvetov ale zapojila kvety aj do opaskov. Tak isto predviedla krásu čipky a ženských kriviek. Tieto modely priniesli rozkvitnutú lúku priam na mólo.

Slovenské kroje a ich krásne vzory nepatria len na dedinu alebo na ženy len keď je nejaký sviatok. O tomto nás presvedčila talentovaná Jana Gavalcová. Krásne vzory s krojov preniesla na letné krátke šaty, dlhé šaty ako pre vojvodine, korzetmi s tutu suknami ale aj overálmi. Takže ak milujete krásny vzory krojov verím že táto krásna kolekcia sa Vám zapáči.

Polonahá ženskosť. Niektorá ukáže hole rameno, druhá sa zasa nebojí vyjsť von v priesvitných šatách. Asi nejak takto by som opísala kolekciu od Hellenski. Krásne pestrofarebné látky zošité do naozaj unikátnych kúskov. Pri tejto značka sa naozaj pohrali zo ženskosťou a nebáli sa ani ukázať odhalené časti tela.

Krásna magická čierna farba ktorá vyvoláva smútok tento krát ukázala ženskosť a dravosť ktorá sa skrýva v každej z nás. Samozrejme že k tomu dopomohli odhalené dlhé nohy modeliek, tak isto aj holé ramená túžiace po bozkoch ale aj obopinajúce šaty ukazujúce ženské krivky. Tieto čierne skvosty navrhol Michael Kováčik. Musím však priznať že aj mužské modely boli úchvatné. Nie jedna by si určite takého to fešáka vzala domov.

No a na záver nesmela chýbať ani značka Poner, ktorá je známa krásnymi svadobnými šatami. Ich krásne kúsky ma natoľko zaujali že asi sa vzdám svojho presvedčenia že sa nevydám. Veď posúďte sami.

fotky: www.bmd.sk

Tak a to je s prvé dňa všetko a aj pre tento článok to je všetko. Nebudem Vás zbytočne trápiť dlhým čítaním, takže sa dozviete môj názor na deň druhý.


Leave A Reply

Your email address will not be published.

X