BRUNCH HOTSPOT IN VIENNA: ERICH


Neskutečně ráda jezdím do Vídně, nejen protože bydlím na vesnici a tady prakticky nic není, ale taky protože tam je mnohem víc možností na focení outfitů, nakupování a samozřejmě i dobrý veganský jídlo. Erich v 7. okresu Vídně už dlouho není tajnej tip. ale TEN blogerskej lokál ve městě. Určitě to znáte od jiných rakouských blogerů nebo jste to viděli na Instagramu a jestli, tak jsem ráda, že čtete tento článek, protože Erich stojí za návštěvu.
Erich je malej bratr od Ulrichu, kterej leží jen pár metrů dál. Já jsem v Ulrichovi už jednou na jídle byla (TADY o tom najdete článek), ale Erich je podle mě o něco lepší.

Tento víkend jsem zase byla ve Vídni a nějak nás okolnosti zavedly do Ericha (úplně náhodně;)). Kdybych si měla vybrat jednu jedinou restauraci ve Vídni, tak by to definitivně byl zrovna Erich! Tato mexicko-mediteránská restaurace se nachází v 7. okresu Vídně a je fakt lehce dosažitelná. Jen pár ulic dál od Mariahilferstraße a pár metrů od metra.

Neustiftgasse 27
1070 Wien
Öffnungszeiten: MO – SO 8:30 – 2:00
Website | Facebook
SPEISEKARTE

Jak už jsem řekla, tak je jídlo v Erichovi moc moc dobrý. Tady najde vážně kdokoliv něco podle jeho chuti a hlavně: v každou hodinu. Je jedno jestli na snídani, k obědu nebo i odpoledne na kafe je Erich perfektní. Jediná nevýhoda v Erichovi je, že se nedá rezervovat, ale na druhou stranu to není zas až tak strašný a čekací doby jsou vždycky vydržitelný, takže: first come, first served. Byly jsme tam na oběd popřípadě na brunch a i když jsme tam nebyly poprvé, nemohly jsme se rozhodnout. Nejvíc se mi na Erichovi líbí, že je to normální lokál, ve kterým ale nabízejí i hodně skvělých veganskách jídel a u většiny jídel je možnost, objednat je veganský. A co si tam vlastně nejraději objednávám?

 • Rise & Shine: Rise & Shine  je avokádovej chleba (s víc avokádem než by bylo potřeba) a můžete si ho objednat na veganskej způsob nebo normálně s pošírovaným vajíčkem. K tomu jsou dva volný topingy vaší volby plus si můžete přikoupit mnohem víc dalších extra za přirážku. Můžete si vybrat všechno od lososa, přes zeleninu až k různým kořením a bylinkám. Za 4,50€ inklusivně 2 topingy je to podle mě hodně výhodný a hlavně se z toho vážně najíte, i když místo na jeden z těch super dezertů vždycky zůstane. 😉
  Cena inclusivně dvou topingů: 5€
 • Breakfast Bowl: lunch bowls jím momentálně skoro denně a taky jsou čím dál tím víc oblíbený, ale takovou breakfast bowl mají málo kde. S dostatkem avokáda (dost pro dvě osoby), bylinkovýma žampiónama, rukolou, dukkah, dodatečně si můžete ještě objednat chleba, kterej si pak ráda obložím tím avokádem.
  Cena bez chleba: 7,50€
 • Acaì Bowl: tyhle vynikající, sytící smoothie bowls mají v poslední době v čím dál víc lokálech, ale Erich určitě patří k těm prvním, kteří to nabízeli. Jelikož ji mají v různých velikostech, tak je ta velká bowl perfektní jako snídaně a ta malá jako sladká tečka nebo svačina ke kafi.
  Cena: malá bowl 3€/velká 5€
 • Chocolate Porridge: upřímně ted‘ a to myslím naprosto vážně, nikdy jsem nejedla lepší, čokoládovější ovesnou kaši. S pár plátkama banánu, kiwi a granátovým jablkem to perfektně harmonizuje a ta cena je super, protože si nemyslím, že jinde dostanete takovou porci za 4€. My jsme se o ni s mamkou podělily jako zákusek a já říkám jen: FOOD HEAVEN!
  Cena: 4€

 • Huveos Rancheros (vegan): neznám žádnej jinej lokál ve Vídni, kterej nabízí Tofu Scramble. Já mám hodně ráda veganský míchaní vajíčka a i když mi to nikdo nebude věřit, tak to chutná úplně stejně jako vajíčka. A s tacos, kozím sýrem nebo bez, fazolovým krémem a bylinkama je to perfektní snídaně pro lidi, kteří ráno rádi snídají slaně.
  Cena: 9€
 • Bowls: jak už jsem řekla, tak se dá v Erichovi dobře snídat i obědvat a zrovna na oběd mají hodně různých bowls, který jsou bud’to od přírody veganský nebo máte možnost, objednat si veganskou alternativu. Nabídka se neustále mění, což se mi líbí, protože zeleninu obměňují podle sezóny. Momentálně je quinoa bowl s karamelisovanou mrkví, tu s dýní nebo topinamburem, všechny můžu 100% doporučit dál!
  Cena: každá bowl 9€
 • Nápoje: normálně se snažím v lokálech šetřit aspoň na pití, protože o to víc pak můžu jíst. 😉 Ne, to byla sranda, ale nápoje jsou v restauracích čím dál dražší a i v Erichovi nejsou zrovna levný, ale podle mě se to zrovna v Erichovi vyplatí a tím pádem se to stalo jediným místem, kde si objednávám pití. V létě mám ohromně ráda ty domácí limonády a fizzy sodas (OMG, ta marakujová je boží!) a při coffee date si většinou objednám Soja Cappucino. Smoothies jsem tam ještě neochutnala, ale ty taky zní moc lákavě!
  Cena: Fizzy Soda 4,20€/Cappucino 3,50€ + 30 Cent přirážka za sójový mléko

CO JSME SI OBJEDNALY?

Jak už jsem řekla, tak jsem se pro změnu rozhodla pro Rise&Shine, jako toping jsem zvolila paprikovo-rajčatovou salsu a dukkah a za bylinkový žampióny jsem si připlatila 1,50€.
Moje mamka chtěla vyzkoušet něco novýho a objednala si Benny Eggs. Dva plátky ciabatty s pošírovanýma vajíčkama, salsou a sauce hollandaise. Já jsem to pochopitelně neochutnala, ale mamka byla moc spokojená. 🙂 Jak jsem nahoře zmínila, tak jsem si jako dezert rozdělily tu chocolate porridge a soja cappucino samozřejmě nesmím zapomenout. Za necelých 23€ jsme byly fakt plný a podle mýho názoru, je tady poměr cena-výkon vážně dobrá a myslím, že mnohem lepší než v jiných vídeňských lokálech.

MŮJ OSOBNÍ FACIT

Jak už jste z toho textu asi pochopili, mám Ericha vážně moc ráda a mohla bych tam jíst denně. Patří definitivně k mým nejoblíbenějším lokálům ve Vídni a můžu to 100% doporučit dál. Hlavně v létě se tam dá příjemně sedět venku (což jsme o víkendu taky udělaly, protože bylo 18°!!) a i když to leží docela centrálně, je to tam hodně klidný a příjemný k jídlu. Na obsluze se někdy dá ještě trochu pracovat, protože musíte mít štěstí, ale to jsme většinou měly a personál byl skoro vždycky příjemnej, ochotnej a rychlej, takže to by teď fakt bylo hořekování nejvyššího stupně.
Jako v Londýně všude, mají v Erichovi tolik vody, kolik chcete zdarma, ale jen v létě, jelikož tam máte kašnu, ze které si sami můžete natočit vodu do skleničky.

TIP: Hned za rohem leží Veganista, takže kdo po jídle ještě není dost nasycenej, tak si může jako sladkost na zub dojít pro veganskou zmzlinu nebo ice cream snadwich. 😉

Znáte restauraci Erich? Co tam jíte nejraději? Máte jiný tipy na lokály ve Vídni? Moc mě potěšíte, když mi tady zanecháte komentář nebo nějakej tip…


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno