Komunita online tvůrců

ČARO KAŽDODENNEJ RUTINY, KTORÉ MA ZAČÍNA UBÍJAŤ

2 2

Autor: Alžbeta, zapiskyjednejalzbetky.wordpress.com

Odjakživa som patrila k ľuďom, ktorí majú radi poriadok vo svojom živote, pravidelný režim a zorganizovaný čas. Medzi tých, ktorí si nenechávajú povinnosti na poslednú chvíľu a sú im ochotní obetovať aj piatkový večer. Myslím, že sa medzi nich budem zaraďovať ešte veľmi dlho, no v poslednej dobe si začínam uvedomovať, že môjmu životu chýba akási iskra a ja stagnujem. Neposúvam sa vpred, neprekonávam svoje hranice a ani nespoznávam nových ľudí. Som rovnaká a zažívam to isté, čo včera. Deň predtým i týždeň dozadu.

V mojom ponímaní je rutina akýmsi zázemím, v ktorom máme svoje istoty a len málokedy nás niečo ohrozí alebo vyvedie z rovnováhy a prevráti všetko okolo hore nohami.  Je to svet, v ktorom má takmer všetko svoje miesto a čas. Pravidlá a hodnoty, ktorými sa človek neriadi len za výnimočných okolností.

A ja začínam rozumieť tomu, prečo je raz za čas tak veľmi potrebné pretrhnúť niť poznaných udalostí a vyskúšať niečo nové. Aj úplná drobnosť dokáže zmeniť zabehnuté… a nakoniec, práve tie drobnosti robia náš svet a dni krajšími.

Tak som úporne začala premýšľať nad tým, čo by som mohla vo svojom živote zmeniť. Čo by sa skutočne dalo zmeniť, aj napriek tomu, že väčšinu svojich dní ešte stále trávim v škole a prípravou na ňu. A nebudeme si klamať, musím prihliadať aj na obmedzený príjem financií študenta strednej školy.

Snáď ani raz počas celého svojho života som nebola tak veľmi nespokojná, ako som teraz. Pred pár mesiacmi som bola na vrchole svojho šťastia, no netrvalo dlho a dopadla som na zem tvrdšie, než som čakala… a ešte stále som sa z toho celkom nespamätala.

Mám pocit, že potrebujem odísť z tohto mesta, v ktorom sa odohral celý môj doterajší život, aspoň na malú chvíľu. Možno mi to vôbec nepomôže, ale kým to neskúsim, nikdy nezistím pravdu.


2 Comments
  1. Bára Val says

    Určitě doporučuju někam takzvaně “vypadnout”! To už se pak taková šedá rutina nikdy nevrátí:)
    Budu držet palce, moc hezký článek!

    1. Alžbetka says

      Ďakujem! 🙂

Leave A Reply

Your email address will not be published.

X