Rána sú nepochybne moja obľúbená časť dňa. Každé ráno sa mi darí vstávať automaticky o šiestej, občas aj skôr. Každý máme taký svoj nastavený čas kedy si mozog povie, že nás zobudí. Leto je asi obdobie, kedy si hlavne študenti povedia: konečne sa môžem vyspať. Pre mňa to teda neplatí, kľudne si vystačím so 6 až 7 hodinami spánku. V lete pre mňa skoré vstávanie naberá celkom iný význam. A teraz si povieme prečo je tak skvelé vstávať skoro (aj cez víkendy a leto).

Zvykla som si, hneď ako vstanem, vypiť pohár čistej vody. Dostatočne ma preberie, teda aspoň aby som dokázala dôjsť do kuchyne. Preto ho mám stále pri posteli.

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, hovorí sa. S tým môžem len súhlasiť. Sama viem aká som nespokojná, keď sa hneď ráno poriadne nenajem. Preto je to prvé čo urobím. Niekto preferuje zdravé, niekto žiadne, a ja som asi z každého niečo. Občas si poviem, že by bolo dobré zjesť niečo zdravé a inokedy si dám popcorn.

Aby som si vytvorila príjemnú letnú atmosféru, pustím si SPOTIFY. Tam nájdete tisícky playlistov ako Morning, Coffee time, ale samozrejme aj svoj vlastný.

Ráno je pre mňa najmä čas, ktorý venujem sama sebe. A tak sa snažím si raňajky spestriť tým, že ich zjem v posteli, na záhrade pri východe slnka či balkóne. Leto je skvelé hlavne tým, že jesť môžete kdekoľvek. Okrem toho milujem ranné jazdy na bicykli po čerstvé pečivo, kým sa svet okolo ešte len prebúdza, natrhanú čerstvú zeleninu a ovocie zo záhradky, ale tí čo žijú v byte, takisto sa dá pestovať črepníkové ovocie aj zelenina.

Káva, na tú sa nesmie zabúdať. Život je príliš krátky, aby ste pili zlú kávu. Neviem koho tento citát je, ale je to svätá pravda. Nič nie je lepšie ako skvelá káva, ktorá vás nakopne do nového dňa. Ale to predsa viete. Len to neprežente tak ako ja, keď som schopná vypiť 4 kávy denne.

Hlavným dôvodom prečo vstávať skoro je to, že vám deň príde oveľa dlhší. Hneď ráno po kľudnom rituály, venovanému sami sebe, či rodine, budete pripravený na celý zvyšok dňa. A do desiatej stihnete všetky tie párminútové veci, ktoré viete, že chcete cez deň stihnúť, ale neustále ich odkladáte. Napríklad zaliať kvety, či už v byte alebo na záhradke, venčenie psa, vybavovanie e-mailov alebo samotné plánovanie dňa. Ja si vždy po raňajkách sadnem k počítaču, zapnem Gilmore Girls, otvorím diár a naplánujem si všetko čo potrebujem. Takto som každý deň oveľa produktívnejšia a bez zbytočného stresu, s bonusom krásne stráveného rána.

Ako teda začnete letné dni vy?

Verča 🙂


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here