CESTOVÁNÍ A DĚTI


Autor: Miroslava Francis, maminy-international.org

Já jsem vždy ráda cestovala a poznávala nová místa. A tak když jsem si vždy plánovala, že až jednou budu mít rodinu, tak že se to určitě nezmění. Samozřejmě se věci s dětmi změní, ale jak moc, to je na každé rodině a jejich potřebách. Já bych se s vámi chtěla podělit o moje změny, co se cestování týče.

Náš syn se narodil v Německu a do svých prvních dvou let procestoval velký kus Evropy a něco málo z USA. Mám pocit, že cestování v Evropě pro nás bylo o hodně jednodušší, ať už my samotní anebo po tom, co se narodil náš malý. Ano, už to není jen o zabalení baťůžku a vyjet. Museli jsme se vždy ujistit, že máme dostatek plínek a přesnídávek. A nejen to, i dostatek oblečků na převlečení.

Když jsme dělali delší výlety, tak i cestovní postýlku, jelikož ne všechny hotely v té době nabízely možnost pronajmutí cestovní postýlky. Našemu malému nevadilo cestování autem, jelikož jsme ty nejdelší jízdy naplánovali kolem jeho spaní, aby většinu prospal a nebrečel, že je v autosedačce už moc dlouho.

Letadlem poprvé letěl ve 4 měsících a také většinu cesty prospal ve speciálním košíku od letecké společnosti a letušky byly moc milé a hodně nám pomáhaly. A náš malý nemá problémy létat. Což jsem ráda, jelikož já létám ráda a doufám, až finance dovolí, budeme létat více.

Ale jak se říká, každé dítě je jiné, tak to bylo i u nás. Naše malá se narodila v USA, tady už tolik necestujeme, jelikož vše je daleko, a tak už nezkoumáme nový hrad každý víkend. Ale i tak se snažíme poznávat naše okolí trošku více.

Naše malá ze začátku moc dlouhé cesty nemusela a samozřejmě moc v autě nespávala. Ale jak to u sourozenců bývá, odkoukala, co dělá bráška, a teď si buď hraje na tabletu anebo spinká. V letadle byla zatím jen jednou a chtěla pořád někam chodit, a tak jsme si ji s manželem přehazovali jako horký brambor mezi uličkou.

Nakonec se pro nás cestování s dětmi změnilo jen v tom, že nám vše trvá trošku déle a máme o něco víc věcí v “baťůžku”. Ale co jsem vám chtěla říct, je, že je spousta článků s různými radami o tom, jak cestovat s dětmi. Já pár rad v minulosti využila a některé nám pomohly ale jiné nám spíš přihoršily. Vy znáte své děti, a tak si z rad vyberte to, co víte, že vám pomůže.

A hlavně si to cestování užívejte, pokud nemáte vše, vždy se najde obchod, kde, co potřebujete, najdete. =)

​Mirka


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno