Dnes by som vám chcela posunúť pár tipov na výlet, keď budete na Slovensku, konkrétne v Trenčíne. Ono mesto Trenčín nie je tak slavné ako Bratislava alebo Košice, no tiež sa tu dajú nájsť krásne miesta. Ak ste niekedy v Trenčíne boli, tak určite vás ako prvé napadne hrad. Áno, toto miesto je krásne, no nie je ani zďaleka jediné…

Trenčiansky hrad

Viem, že som povedala, že je to taká klasika, no oplatí sa to vidieť. Tento hrad vznikol v 11. storočí. Ak nie ste milovník nejakých prednášok, tak pokoj. Tu vám pri pokladni dajú mapu, povedia vám, kde môžete ísť a beháte si samy. Čo je super. Máte možnosť dolnej časti a hornej časti. Dolná časť stojí 4 eurá, horná časť tuším 8 euro. Nie je to tak veľa. Samozrejme, ak chcete, môžete si dokúpiť aj výklad k tomu, pridelia vám jedného pána, ktorý vám povie všetko potrebné. Po celom hrade sú tabuľky, kde je história, povesti a podobne napísané, takže by som sa nebála ísť aj sama. My sme išli samy. A bolo to výborné, mohli sme robiť čo chceme. Ešte sme stihli aj sokoliarov. Toto miesto naozaj odporúčam. A keď už nič iné, tak výhľad na celý Trenčín je tam naozaj krásny!

Múr za hradnom

Tu vám dám taký neoverený tip, keďže toto miesto je také tajné. Teda, dosť ľudí o ňom vie, no skôr iba miestní ľudia. Aj mňa tam zobrala najskôr kamarátka. Takže, keď vychádzate z hradu, tak vás to bude ťahať stále rovno na také miesto, kde sa dá ešte odfotiť. Ale ak pôjdete ďalej, smerom na brezový háj, tak si dáte 5 minút fakt kopec hore – prudký, naozaj. Tak prídete na krásne miesto. Sú tam staré hradby, ktoré opravujú. Ale môžete vyjsť na múr hradu, ktorý ide ďalej nad kopec, takže ste vo vzduchu – ale fakt pre ľudí, ktorí sa neboja výšok. A máte krásny výhľad. Aj z tadeto vám posielam zopár fotiek. Toto miesto je skutočne kúzelné, lebo vidíte na všetky strany mesta a máte Trenčín priamo na dlani!

Mestská veža

Tak toto je taká opäť klasika, kde vidíte skutočne všetko. Je tu vstupné – 1 euro (30 Kč) dospelý a 50 centov študenti a deti. Vyjdete pár chodov a máte to! Výhľad dookola. Na celé mesto. Ak chytíte dobré počasie, tak máte výhľad na väčšinu z mesta. My sme tam boli, keď bola dole Majáles, takže sme mali výhľad aj na kopu mravcov – ľudí. Tiež to bol zážitok.

Fatima

To je tip skôr na obed, jedlo, pitie. My sme si tam dali výbornú kávu. Je to priamo pod hradom, takže máte krásny výhľad na hrad za sebou, pred sebou máte celé mesto a ulice tohto krásneho miesta. Obsluha bola veľmi milá, varili výborné a káva bola neskutočná a za nie draho! Káva tam stála 2 eurá, čo je super cena, takže určite môžeme odporučiť! A to prostredie? To je krásne, zapadá do historického miesta. Chválim!

A ak sa vám dnešné tipy páčili, tak nám nezabudnite napísať do komentára či ste ich navštívili a ak nie, tak či sme vás aspoň trošku prehovorili, aby ste ich navštívili? Aké mesto s tipmi by ste chceli ďalej?


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here