Processed with VSCOcam with acg preset

Autor: Dennie, dennieslife.com

Tak tenhle článek tu mám pro Vás nachystaný strašně, ale strašně dlouhou dobu. Úplně jsem na něj zapomněla. V plánu jsem měla dneska publikovat první článek z nové série, ale ani za boha jsem ho nemohla dopsat, a proto přicházím s receptem na ČOKOLÁDOVOU ROLÁDU S KOKOSEM A OVOCEM.

Úplně si vybavuji ten den, kdy jsme ji s Kačenkou chystaly pro Michalku, která nás ubytovala na nějakou dobu u sebe doma. My se ji chtěly nějakým způsobem revanšovat, a proto, když odešla do práce, tak jsme s Kačí sjely nakoupit do obchodu potřebné ingredience a že se hned na to vrhneme. Strašně jsme se těšily, až jÍ to přichystáme, určitě bude mít radost a pro práci si ji s chutí dá, říkaly jsme si.

„Hele zvonek, to bude Míša“…

„Miško, my ti tady něco upekly, když nás tu necháváš bydlet“ 🙂

„Holky, Vy jste zlaté, ale já nejím kokos“ 😀

„Sakra, jak někdo nemůže jíst kokos“…  Tak to bylo něco ke krátkému příběhu, jak jsme se chtěly revanšovat a teď se vrhneme na to, co budeme potřebovat a jak budeme postupovat.

Processed with VSCOcam with acg preset

INGREDIENCE

Kokos 150 g
Sójové mléko (může být i obyčejné) 100 ml
Třtinový cukr 2 polévkové lžíce
Jedlá soda 1 čajová lžička
Holandské kakao 2 polévkové lžíce
Bezlepková mouka (můžete nahradit hladkou) 1 polévková lžíce
Vajíčka 4
Nějaké ovoce na dozdobení (jahody, borůvky, maliny … )

Processed with VSCOcam with acg preset

POSTUP

4 bílky vyšleháme s polívkovou lžící třtinového cukru do sněhu. Určitě víte, jakou práci dá ušlehat sníh ručně. Víte, že jo?! Nebo si to aspoň na chvíli představte. Ke sněhu postupně přidáváme 4 zbylé žloutky, vše pořádně promícháme a vyšleháme do hodně tuhé pěny.

Pro usnadnění použijte šlehač 😀!!! My ho našly, až když jsme měly ruční práci hotovou :DDD, takže si dovedete představit, jak naštvané jsme asi byly. 

Do druhé misky přes síto „procedíme“ 2 polévkové lžíce kakaa, 1 čajovou lžičku jedlé sody a 1 polévkovou lžíci mouky.

Poté, když máme všechny ingredience smíchané, dáme předehřát troubu na 180 stupňů. Na plech si dáme pečící papír a připravené těsto důkladně rozetřeme na hodně tenkou vrstvu! Jakmile je trouba předehřáta, těsto pečeme 5 minut. Opravdu stačí 5 minut, raději to ale hlídáme! Poté necháme těsto vychladnout, nikam nespěchejte, jinak Vám těsto popraská a už z toho roládu rozhodně neuděláte. MY NEDOČKAVCI JSME JI DALY NA BALKÓN.

Do hrnce si dáme 100 ml mléka, jednu polévkovou lžíci cukru a přivedeme k varu. Poté vsypeme kokos a minutu mícháme.

Teď si vezmeme těsto, které se nám chladilo na balkóně a opatrně ho odlepíme z pečícího papíru. Následně potřeme kokosovou náplní. „Zamotáme, zamotáme, zamotáme“ (slunce seno…) a můžeme podávat. Přisladit si to můžeme nějakým ovocem, které máme rádi, nejlepší k tomu jsou jahody, borůvky nebo maliny.

TIP: Ovoce si nasypte do hrníčku, dejte na chvíli do mikrovlnky a poté nalijte na roládu. BOŽÍ.

Dejte mi vědět, jak se Vám roláda povedla. Vidíme se příště u dalšího článku, mějte se krásně a #BeHappyAlways dennie :*


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here