Autor: Barča, zpekacku.cz

Krásný den,

je to nějaký ten pátek, co jsem na náš IG profil přidávala fotku mého mugcaku, který je hotový za minutu. Fotka se vám moc líbila a bylo až neskutečné, kolik zpráv mi od vás přišlo s prosbou o recept. Já vám ho tak dlouho dlužila, ale konečně jsem se dostala k tomu, abych ho sem přidala.

Tenhle ,,dortík,, je skutečně hotový do 5 minut od přípravy až po podávání. Nenaděláte si s ním ani nádobí, ba ani nervy. Povede se vždycky. A já si na něm moc ráda pochutnávám i jen tak k večeru, když mám sladkou chvilku 🙂. Jeho senzační výhoda je totiž v tom, že nezatíží linii. A to dámy určitě uvítají. Je bez lepku a bez cukru. Sama sladím moc ráda Stévií, ale Pavel ji moc nemusí, proto čas od času nahrazuji Stévii rýžovým sirupem. Je však jen na vás, zda zvolíte nějaké sladidlo, nebo si můj mugcake vychutnáte v čistě neslazené podobě.

Ingredience:

1 vejce

2 lžíce mandlového mléka

1 lžíce mletých mandlí či mandlové mouky

1 lžička kokosové mouky

2 lžíce kakaa či karobu

1/4 lžičky prášku do pečiva

špetka soli

pár kapek tekuté Stévie nebo 1/2 lžičky rýžového sirupu

kokosový olej a strouhaný kokos na vymazání a vysypání formičky

strouhaný kokos na posypání

Krém:

1 lžíce řeckého jogurtu

1 lžíce hustého kokosového mléka

pár kapek tekuté Stévie

Postup:

Formičku na mugcake si vymažeme kokosovým olejem a vysypeme troškou kokosu.

V misce si smícháme mleté mandle s kokosovou moukou, kakaem, práškem do pečiva a špetkou soli. V druhé misce si rozmícháme vajíčko s mandlovým mlékem. Tuto tekutou směs přidáme k moučné směsi a dobře promícháme. Osladíme troškou tekuté Stévie či rýžového sirupu (skutečně jen trošku) a směs vlijeme do připravené formičky. Formičku dáme na 1 minutu do mikrovlnky a nastavíme plný výkon.

Mezitím si můžeme připravit kokosový krém. Řecký jogurt smícháme s hustým kokosovým mlékem a podle chuti si osladíme. Slazení je však možno v tomto případě úplně vynechat.

Mugcake vyklepneme z formičky a ještě horký jej polijeme kokosovým krémem. Posypeme strouhaným kokosem a podáváme.

Dobrou chuť…


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here