CONSCIOUS EXCLUSIVE


Autor: Iveta Horvathova-Kopernicka, donnaiveh.com

Určite ste všetci počuli slovo „ekológia“. Prvé čo ma napadne je ekológia v súvislosti s prírodou. Avšak ekológia sa dotýka aj módy. Za posledných niekoľko rokov sa začalo čoraz viac rozprávať o udržateľnosti.  O udržateľnosti v móde. O materiáloch, ktoré sa nerozkladajú 200 rokov, o materiáloch, ktoré vieme recyklovať a následne znovu použiť a v neposlednom rade o materiáloch, ktoré nezaťažujú životné prostredie. Moja najobľúbenejšia módna návrhárka Stella McCartney už dávno rozprávala o recyklovanej viskóze, vegánskej koži alebo kožušine. Jej modely sú vyrobené z organickej bavlny, rozložiteľné v prírode a niektoré materiály ako napríklad drevo, používa z trvalo udržateľných zdrojov.

Photo Linda Oršulová

Sako/ Blazer H&M Conscious Exclusive

Conscious Exclusive

Kde tu čo tu, veľký módny gigant H&M vydáva každý rok špeciálnu kolekciu H&M Conscious Exclusive. Ani tento rok nebude chýbať táto kolekcia v našich obchodoch (konkrétne v Eurovei v Bratislave od 19.4.). Môžete sa tešiť na kúsky vyrobené z recyklovaného striebra zo starých príborov alebo šperkov. Tiež si môžete uchmatnúť nejaké šaty z recyklovaných rybárskych sietí alebo z plastu. Keď sa dá robiť móda aj z odpadu, prečo sa to nestane bežnou súčasťou každého módneho domu?

Viete koľko sa rozkladá naše bežné oblečenie? Polyesterové šaty cca 200 rokov – Rifľová bunda 10-20 rokov – Ľanový top 2 týždne – Vlnený sveter 1-5 rokov – Kožená kabelka 30 rokov.

Čo si myslíte, je to podľa dlhá doba alebo je to primerané?


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno