COPENHAGEN: 5 INSTAGRAM MUST DO´S IN THE CITY


Autor: Sandra Slusna, shineoffashion.com

Ještě nikdy jsem se nezamilovala do nějakýho města jako do Kodaně. Dokonce do Londýna ne. A to už něco znamená. Směla jsem přes svátky strávit 5 dní v tomhle městě a ani jsem se nechtěla vrátit zpátky domů. Od prvního momentu mě to úplně uneslo. Ty lidi, ta mentalita, ta atmosféra, ty uličky, ten způsob života a dokonce i ta řeč mě oslovila. Jejich způsob života zvanej Hygge, kterej pochází ze Skandinávie a kterej se u nás taky čím dál víc rozšiřuje, vidíte na každým rohu. Všude kavárny s kvalitní kávou, krásný obchody s nábytkem a doplňkama do domácnosti ve skandinávským stylu, vynikající jídlo a milion knihkupectví. Ale než vám ukážu všechny fotky z Kodaně (protože jich není zrovna málo ;)), tak vám prozradím 5 must do’s v tomhle městě. Strávily jsme tam necelých 5 dní a každej den bylo něco na podniknutí, nikdy jsme se nenudily a dokonce jsme měly štěstí s počasím, protože bud’me upřímní:. jet v zimě do Kodaně není zrovna ten nejlepší nápad…

1. NYHAVN

Nyhavn je přístav Kodaně, kterej se nachází přímo v centrum města. To je asi ten obrázek, kterej se vám obrazí v hlavě, když si předtsavíte Kodaň. Barevný domečky kam se podíváte. Spousta plachetnic. A úzký uličky který vedou do přístavu. My jsme tam byly asi každej den, protože se nám tak líbilo a definitivně to patří k naším oblíbeným místům a must do’s v Kodani.

2. Norrebro

Norrebro je čtvrt’, která se nachází hned přes most z centra. Bud’to si můžete udělat procházku a jít tam pěšky přes ten most nebo se tam úplně jednoduše dostanete autobusem. Je to známý jako ta ,,hip”čtvrt’ Kodaně. Tady se totiž hlavně na Norrebrogade nachází většina těch malých obchůdků, second hand obchodů, kaváren a hodně oblíbených lokálů. Doporučila bych vám, si na tuhle čtvrt’ naplánovat pár hodin (když ne celej den) a všechno důkladně prozkoumat. Podívejte se hlavně do Bast, Kaktus Kobenhavn, Grod, The Coffee Collective, Urban Room no. 11, Moller Kaffee & Kokken, Adèlie, Nicecream, Cafe N a Acne Archive. A jestli hledáte nějaký místo na col fotky, tak jděte do skateboard parku Superkillen.

3. Amalienborg, Frederiks Kirke, Charlottenborg, Rosenborg…

Něco, čeho je v Kodani víc než dost, jsou definitivně zámky, kostely a hrady. Když se budete procházet městem, tak na každým rohu uvidíte nějakej kostel nebo klášter a vlastně celá Kodaň se skládá ze starých budov. Ještě dlouho jsme neviděly všechny, ale naši favoriti byli Amalienborg a Frederiks Kirke. Ale i Charlottenborg, Rosenborg a Frue Kirke se nám moc líbili. K Frederiksberg paláci jsme to ale bohužel už nestihly.

4. Winter Wonderland v Tivoli

Tivoli pro nás bylo největší překvapení. Všude na internetu to patří k top 10 aktivitám v Kodani a já si nejdřív nebyla jistá, jestli se to vyplatí, ale nakonec jsme byly víc než št’astní, že jsme těch 13 euro do toho investovaly. Tivoli je původně zábavní park, ale v zimě se přemění do kouzelného winter wonderland. Nachází se tady nejhezčí vánoční trh města, všechno je krásně nasvícený a ta atmosféra tam je neskutečná. Člověk se tam cítí jako v pohádce. Hlavně večer se vyplatí, tam jít, až když je všechno dobře vidět.

5. Christiania

Předtím jsme měly docela strach a respekt, protože nás před tím hodně lidí varovalo, ale stejně jsme se rozhodly tam jít a nasbírat tuto zkušenost. Christiania je volné město, který je od zbytka města ohraničené zdí a který nepatří k EU. Tohle město je ale taky známý pro obchody s drogama… Taky jsem slyšela, že se tam nesmí fotit a natáčet, ale všude kde jsme byly, všichni lidé fotily, takže jsem taky fotila a nikdo nic neřekl, musím ale taky říct, že jsme byly jen na začátku toho území a potom, co jsme si to rychle prohlídly, jsme taky zase šly pryč.

Tak, to bylo mých top 5 to do v Kodani. Samozřejmě jsme toho podnikly mnohem víc, ale to vám prozradím a povím až v dalším článku. A na food guidese samozřejmě taky můžete těšit. Do té doby se můžete podívat na ty z Londýna, Barcelony, Amsterdamu nebo Berlína.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here