COPENHAGEN TRAVEL DIARY


Autor: Sandra Slusna, shineoffashion.com

Oh, Copenhagen, why are you so beautiful? . . . Potřebovala jsem jen pár minut se do tohohle města zamilovat. Nikdy jsem si nemyslela, že se mi tam takhle moc bude líbit. Tento rok jsem byla v Londýně, Barceloně, Amsterdamu, víckrát v Německu, v Zurichu a v Berlíně. Ale nikde se mně nelíbilo tak moc jako v Kodani. Jedinej obrázek, kterej jsem měla v hlavě, když jsem pomyslela na Kodaň, byl přístav s těma hodně barevnýma domečkama vedle sebe. Ale tohle město toho má definitivně víc co nabídnout než tenhle nádhernej přístav, kde jsme byly asi tak každej den. Centrum Kodaně je neuvěřitelně čistý a tak velký, že se všude dá jít v pohodě pěšky. Ty úzký uličky. Tisíce starých budov. Kostely na každým rohu. A mnoho zámků a hradů. 

Strávily jsme tam 5 dní a nikdy jsme se nenudily, prostě vždycky jsme měly co dělat. A jak jsem vám slíbila v článku 5 Instagram Must Do’s v Kodani, tak ve Food Guide jsem vám slíbila, že vám už brzy ukážu všechny fotky a protože jich není zrovna málo, tak se do toho hned pustíme.

Day 1

5:00 zvoní budík, 7:30 let do Frankfurtu. Soja Cappucino, e-maily a už sedíme v letadle směr Kodaň. 11:55 jsme přistály, check in v hotelu, obstaraly jízdenky pro další dny a vydaly se do města. Jen po pár minutách strávených ve městě jsem se do něj zamilovala, byla příjemně překvapená a úplně ohromená. Aaaaaale first things first: jsme se daly na honbu za jídlem, což byl ale docela fail, protože 25. prosince měly asi tak všechny restaurace i kavárny zavřeno. Nakonec jsme až kolem 15:00 zapadly do nějaké kavárny, kde to jediný, co jsem si mohla dát, byl sendvič se sušenýma rajčatama a zeleninou. Sice dost jednoduchý, ale přesto dobrý a lepší než nic. 😉 Potom jsem de vydaly objevovat město a šly do centra a do přístavu. Nakonec jsme si našly takovej místní Starbucks, kde jsme se schovaly, daly si kafe a plánovaly další dny. Na večeři jsme si koupily v supermarketu saláty, hummus, okurky a zeleninový chipsy a strávily večer na hotelu. 

Day 2

První pořádnej den v Kodani. Prvně jsme se ale vydaly na pořádnou snídani po tom, co jsme toho první den moc nesnědly. 😉 Posíleny jsme se vydaly objevovat město, procházely se, dělaly fotky a užívaly si času. S počasím jsme měly všech 5 dní hodně štěstí, bylo tam částečně tepleji než u nás, což je na Kodaň docela neobvyklý a ani jeden den nepršelo, a tak jsme mohly celej den chodit pěšky a skoro nevyužily dopravní prostředky. Po vynikajícím obědu a kafi v Union Kitchen, jsme odpoledne a večer strávily v zábavním parku Tivoli, o kterým jsem vám už psala v článku 5 Instagram Must Do’s v Kodani. Něco tak krásnýho jsem ještě neviděla, připadala jsem si tam jako v pohádce a ta atmosféra byla nepopsatelná. Ten den jsme zakončily neuvěřitelnou veganskou pizzou v restauraci Neighbourhood. 

Day 3

Konečně už nebyl svátek a všechny obchody a kavárny měly otevřeno! Yayyyyy! Bye, bye, money. Třetí den jsme začaly procházkou směrem na snídani, na kterou jsem se těšila ze všeho nejvíc. Na téhle cestě jsme si prohlídly Rosenborg palác… ale pak už taky byl čas na snídani! Nejlepší avokádovej chleba, sencha čaj a nejhezčí interiér vůbec’! Zbytek den jsme strávily ve čtvrti Norrebro, kde jsme se procházely úzkýma uličkama, chodily po malých, hezkých obchůdcích a butikách a dělaly hodně fotek. Po krátké pauze na kafe v Moller Kaffee & Kokken a obědu v Grodu jsme odpoledne strávily nakupováním ve městě. Urban Outfitters, &Other Stories, Sephora… 12km pěšky za jeden den, jsme úplně hotový padly do postele.

Day 4

Předposlední den, hodně plánů, hodně míst, který jsme chtěly vidět a hlavně hodně hotspots na naší listině, který musely být vyzkoušeny. Po procházce ve čtvrti Osterbro a vynikající veganské snídani v Souls, jsme chtěly navštívit volné město Christiania. Jak zmíněno, je Christiania volné město v Kodani, dalo by se říct město ve městě, oddělený zdí ode všeho a mimo EU. Je to známé pro drogy, kriminalismus… ale turistů tam je přesto dost. Jen na té ,,hlavní nákupní ulici” byste neměli fotit atd., to je totiž zakázaný. jinak se prostě chovejte jako civilizovaní lidé a nic se vám nestane. Přes jeden most jsme se vrátily zpátky do města, ještě jednou do přístavu, k Amalienborg a Frederiks Kirke. Pak ale taky byl zase čas na oběd u 42raw. Pak už jen potloukání po městě, kafe u Joe & The Juice a užívání si posledního večera.

Day 5

Poslední den, už jen pár zbývajících hodin do odletu. Prvně snídaně u Far´s Dreng, poslední procházení ve městě, naposledy do přístavu, kafe u Union Kitchen, druhý u Café no. 11 a hurá (fakt ne) na letiště.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here