Žijeme v čase, kedy sme stále zaneprázdnený či už prácou alebo tým, že trávime veľa času na sociálnych sieťach. V práci je na nás vytvorený tlak, aby sme boli čo najefektívnejší a najproduktívnejší. A keď máme chvíľku voľného času, tak sledujeme čo sa deje vo svete internetu. Ak tak neurobíme, máme pocit, že nám niečo uniká. Čas na relax a samých seba upadá na posledné miesto. Ale je načase povedať “Stop” a úplne vypnúť. Nemyslieť na nič iné len na seba.

Čo tak vyraziť na víkend alebo pár dní niekam mimo internetu a dať si pracovný a sociálny detox? Bez internetu? Viem, že v dnešnej dobe je takáto situácia priam hororová, veď mobil pre nás znamená kontakt so svetom a bez neho je nuda. Verte mi, že je mnoho činností, ktoré vás privedú na iné myšlienky a ten čas, ktorý strávite bez internetu a budete sa venovať len sebe, urobí dobre nielen vášmu telu, ale aj duši.

Doprajte si masáž alebo liečivý kúpeľ

Každý jeden z nás vie, že veľa stresu neprospieva nikomu. Preto doprajte svojmu telu očistu. Prinesie vám to dobrý pocit a vy si oddýchnete. 

Precitajte si dobrú knihu

Ruku hore kto z vás si ešte pamätá, kedy držal v ruke naposledy knihu? Museli ste dlho rozmýšľať? Nájdite si nerušené miestečko vo vašom byte, kde sa môžete pohodlne usadiť s vašou obľúbenou knihou (alebo E-readerom) a šálkou kávy, alebo čaju a konečne si prečítajte niečo, čo ste už dávno chceli, len ste si na to nenašli čas.

Stretnite sa s rodinou a priateľmi

Verím tomu, že v dnešnej dobe ste určite s vašou rodinou a priateľmi v dennom kontakte. Cez mobil, cez internet. Ale kedy ste ich videli naposledy? Stretnite sa s tými, na ktorých vám záleží a využite čas, ktorý s nimi strávite naplno.

Choďte sami na prechádzku

Prechádzky sú skvelé na prečistenie mysle. Prídete na nové myšlienky, nápady a urobíte dobre aj vášmu telu. A čerstvý vzduch ešte nikomu nezaškodil.

Napíšte si denník vďačnosti

Viem, že “Denníky vďačnosti” sú dnes veľmi preprata téma, ale ono je to naozaj tak. Každý deň si napíšte jednu vetu alebo slovo, za čo ste vďačný. Nielen, že je to veľmi povzbudzujúce, ale uvedomíte si, čo si vo svojom živote vážite a čo je pre vás dôležité.

Nerobte nič

Mnoho z nás už aj zabudlo na ničnerobenie. Vypnite váš mozog nielen, keď spíte, ale aj počas dňa. Ľahnite si na posteľ a počúvajte vašu obľúbenú hudbu, sadnite si k oknu, pozerajte len tak bezcieľne alebo si vyložte nohy, zatvorte oči a nechajte svoje myšlienky len tak plynúť. Relaxujte.

Byť sám, len so svojimi myšlienkami vám určite pomôže dostať sa do duševnej pohody. Naučte sa vypnúť. A to aj vtedy, keď budete mať opäť váš mobil a internet. Po takomto oddychu budete výkonnejší a produktívnejší.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here