Viem, že pre niekoho sa môže zdať plánovať dovolenku ešte priskoro, ale ak máte radi dobrodružstvo, dovolenku môžete stráviť na zaujímavých a vzrušujúcich miestach. Preto si všetko treba vopred naplánovať. Vybrala som pre vás niekoľko destinácií, ktoré by určite mali byť tento rok na vašom “bucket liste”.

Bolívia

Vždy ma fascinovala Južná Amerika. Hlavné mesto Bolívie La Paz prežíva momentálne svoj “boom”. Ak do tohto mesta cestujete prvýkrát, tak by ste si určite nemali nechať ujsť výhľad na mesto z výšky. V La Paz je totiž systém lanoviek, ktorý sa stále rozširuje. A aj napriek tomu, že sa vám La Paz môže zdať moderný a európsky, staré tradície sa tu určite zachovali. Zaujímavosťou je aj Čarodejnícky trh, kde si môžete zakúpiť všakovaké predmety na vykonávanie rituálov. Ak máte radi mystiku a strašidelné veci, tak by ste si to určite mali zaradiť na váš “to do list”.

Peru

Letenky do Peru sú momentálne lacnejšie ako v minulosti, ale nemal by to byť jediný dôvod, prečo navštíviť túto krajinu. Pre mňa je Peru jednou z najviac vysnívaných destinácií. Ruiny, hory a juhoamerický životný štýl musia byť určite nezabudnuteľné. 

Vedeli ste, že Iquitos je mesto, na ktoré sa dá dostať iba letecky, pretože je obklopené amazonskou džungľou?

Bhután

Malý budhistický štát uprostred Himalájí a takmer v každej dedinke veľké chrámy a náboženské inštitúcie. Architektúra je tu veľmi pestrá a určite nejednému z nás by z toho padla sánka. A nielen to, mali by sme si od Bhutánu brať príklad. Ochrana životného prostredia je pre nich taká dôležitá, že ju dokonca zahrnuli do zákonov.

Gruzínsko

Počula som veľa ľudí hovoriť o tejto krajine, ktorá je veľmi vzrušujúca, nielen kvôli turistike a objavovanie horských dediniek. Gruzínsko je ešte v podstate dosť neobjavená krajina na Kaukaze, ktorá je ovplyvnená Orientom, Európou a Ruskom. Prejavuje sa to na mentalite ľudí, architektúre, ale aj na jedálnom lístku.

Slovinsko

Kto by to povedal. Ani turisti neveria vlastným očiam, keď sa dostavia do tejto krajiny. Lesy, čisté rieky, spev vtákov, pokoj. Niet divu, že Slovinsko spĺňa viac-menej 96 % kritérií udržateľnosti medzinárodnej organizácie, a preto sa radí do zoznamu krajín pre “udržateľný cestovný ruch.” Ak ste milovníci prírody, Slovinsko by ste určite v roku 2020 nemali vynechať.

Dúfam, že som vás inšpirovala a dať vám nejaké tipy na vašu ďalšiu dovolenku alebo prázdniny. Tak čo, ste pripravení zabookovať si váš ďalší cestovateľský cieľ?


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here