Bloggers RE

DESTINÁCIE, KTORÉ MUSÍTE V ROKU 2020 NAVŠTÍVIŤ! #2


Pokračovanie nedávneho článku o destináciách, ktoré by ste si v roku 2020 určite nemali nechať ujsť, je tu! Som si istá, že z každej jednej krajiny si isto prinesiete vzrušujúce zážitky a nezabudnuteľné spomienky.

Anglicko

Londýn, Manchester, Brighton alebo Liverpool. Tak tam bola už väčšina z nás. Preto vám nebudem dávať žiadne tipy, ako a kde nakupovať, aké mestské pamiatky si ísť pozrieť a kam sa ísť najesť.

Ak milujete prírodu, tak by ste sa mali ísť pozrieť na anglické pobrežie, ktoré bolo kedysi obrannou líniou krajiny vo vojne. Dnes je toto miesto turistickou destináciou, kde ľudia hľadajú relax, prechádzky na čerstvom vzduchu a rybárske dediny. Tato “anglická pobrežná cesta” je dlhá viac ako 4000 kilometrov.

Rusko

Petrohrad ponúka veľa krásnych a známych budov, ktoré patria ku svetovému dedičstvu UNESCO a milovníci kultúry si tu prídu na svoje. Ak ale patríte ku “party animals”, tak by ste si určite nemali nechať ujsť “Biele noci”. Biele noci preto, lebo vtedy slnko nikdy úplne nezájde. Mesto je plne turistov, ale aj Rusi slávia tieto dni ako nikdy predtým.

Čierna Hora

Čierna Hora? Ak vám to nič nehovorí, čo tak Montenegro? Tento malý štát na pobreží Jadranského mora, je naozaj super tipom na dovolenku. Veľa ľudí túto krajinu ani nepozná, narozdiel napríklad od turistického Chorvátska. Preto ak ste presýtení turistickým Chorvátskom, choďte si oddýchnuť ku malebnému moru alebo na túry či do Národného parku. Milovníci prírody budú uchvátení krásou tejto krajiny.

Madeira

O tomto súostroví ste už určite počuli. Madeiru volajú aj “kvetinový ostrov”, a to nie len tak pre nič za nič. Príroda tu kvitne počas celého roka, no najlepšie je navštíviť ostrov koncom leta, kde to kvitne jedna radosť. Pre všetkých fanúšikov fotografovania je to hotový raj na zemi. Madeirske víno, nádherná príroda, malebná architektúra. Turisti si takisto prídu na svoje. Čo viac si priať?

Nemecko

Bonn. Možno sa pýtate, prečo som nezvolila napríklad Berlín alebo Mníchov. Ale povedzme si úprimne, veľa z nás už navštívilo tieto mesta, tak prečo sa opakovať? Bonn ako bývalé hlavne mesto Nemecka, je síce oveľa menšie, no aj tam sa dá toho veľmi veľa zažiť. Botanické záhrady, katedrála, námestíčka, múzeá, plavby riekou. A nielen to, je to aj rodisko Beethovena. Bonn, ktorý sa nachádza na rieke Rýn, určite stojí za návštevu.

Ak máte aj vy tip na nejakú “insider” destináciu alebo zážitky z vášho cestovania, tak by sme boli radi, keby ste sa s nami o ne podelili!


Dominika Blchová

Interview & Article Editor at @bloggersre //@influencedot
💯 #vegan 🍓 🥕
*simple living soul*
🧘‍♀️ Sustainability
🍃 Low Waster
🐶Doggy-mom
.
SK🇸🇰/ currently CH 🇨🇭

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X