Komunita online tvůrců

DIY CHRISTMAS SWEATER #2

0 2

Autor: Kejmy Tatranská, theworldbykejmy.blogspot.sk

A som tu zas. Po veľmi dlhom čase… Opäť, ani tento rok, mi to prispievanie a písanie článkov každý druhý deň, naozaj nevyšlo… Opäť zvíťazila škola… A povinnosti. Ale som tu, píšem vám z mojej cesty vlakom a najbližšie dni pridám aspoň ako-taký zvyšok článkov, ktoré som mala pre vás prichystané, ale nestihla som ich spracovať skôr. Dnes to bude ďalšie diy, tentoraz ďalší super vianočný sveter, ktorý určite upúta! Už som mala možnosť obliecť si ho a tie pohľady stáli za to. Tak čo, máte chuť si taký vytvoriť a byť tým najlepším vianočným darčekom pod stromčekom?

Určite budete potrebovať nejaký sveter, či už starý, nejaký zo sekáča, ako ten môj, alebo hocijaký, aký máte alebo kúpite. Najlepšie by bolo, aby mal väčšie očká, ktorými sa vám stuha bude príjemne previelkať. Ďalej spomínanú stuhu… Ja som použila lacnú saténovú 4 cm širokú… Ale vhodná bude akákoľvek, akú zoženiete, hlavne, aby jej bolo dosť, nakoľko minie sa naozaj rýchlo! Dobrý bude háčik na háčkovanie, nožnice a ak použijete stuhu z umelého materiálu, ktorá sa páre, tak zapaľovač.

Tak a môžme začať. Stačí ustrihnúť dlhý pás (aspoň 8-krát dĺžka rukávu), ktorý vystačí až do polovice hrudníka. Nájdete jej stred a začnete od konca rukávu. Ak chcete ísť presne, stačí si kriedou nakresliť čiary, ktoré vás povedú priamo a nestane sa vám, že pôjdete do šírky a nebudete musieť párať, ako ja…

Ak ste došli do stredu, odstrihnite zvyšok stuhy, ktorá vám ostala a zakončite ju. Ja som použila zapaľovač a natavila ho. Inak ho môžte zašiť, zalepiť lepidlom na textil, niektorí to robia aj taviacou pištoľou, ale to nevydrží veľa praní…

Keď dokončite obe strany a ostanete so stuhami v strede, spravíte mašličku a zvyšok nejak zakamuflujete z rubnej strany svetríku. Ja som robila uzlíky a zatavila som ich zapaľovačom, ale môžte ich zalepiť alebo šiť, alebo hocijak upevniť, hlavne poriadne, aby sa vám to v práčke nerozpadlo.

A to je všetko. Opäť nič zložité a pritom tak efektné. Môžte sa takto zabaliť niekomu ako prekvapenie pod stromček, alebo byť taký blázon ako ja a jednoducho to nosiť! To všetko je len na vás. A čo vy, máte radi tie šialene gýčové vianočné svetre? Nezabudnite mi to spomenúť v komentároch a tiež nezabudnite na VIANOČNÚ GIVEAWAY, ktorá stále prebieha! Ešte si pustite ďalšiu vianočnú pieseň, prajem vám krásny zvyšok dňa a “vidíme” sa zajtra!

PHOTOS BY : Kejmy Tatranská / @lady_kejmy


Leave A Reply

Your email address will not be published.

X