DIY MOZAIKOVÝ PODNOS NA VOŇAVKY – VANITY TRAY


Dámy! Dnes mám pro vás ryze holčičí DIY! Pánové prominou! 😀 Vlastnoručně vyrobený (nebo lépe řečeno ozdobený) mozaikový podnos na voňavky. Inspirovala jsem se různými videi na YT pod názvem Vanity tray, tedy v překladu „marnivý tácek“! 😀 Z názvu vyplývá, že by se mělo jednat o něco hodně třpytivého, leklého a zkrátka holčičího… Ma-ma-ma-material girl! 😀 Návod je velmi jednoduchý, takže se na něj  můžeme rovnou vrhnout!

Co budeme potřebovat?

 • talíř/podnos/tác
  • Já si vybrala stříbrný talíř/podnos z plastu, který jsem kupovala za 59,- v zahradnictví Chládek.
 • DVD/CD
  • CD jsou s modrým tónem, DVD s fialovo růžovým. Já používala DVD, které ovšem z jedné strany házely fialové a z druhé modré odlesky, takže jsem strany střídala a mozaiku vytvořila dvoubarevnou (na obrázku jsou CD, které jsme nakonec nepoužila).
 • lepidlo
  • Já použila transparentní tekuté lepidlo, které se hodí na různá tvoření, a kupovala jsem ho ve specializovaném obchodě na Scrapbook za 28,-.
 • nůžky
 • pinzeta (libovolná)

 

Postup

Krok 1.

DVD rozstříhneme napůl. Tak se nám totiž bude dále lépe stříhat na malé kousky. Jde to celkem z těžka, a tak jsem DVD namočila na 10 min do vroucí vody, aby změklo.

Následně oddělíme jednu vrstvu DVD od druhé. Dále budeme pracovat již jen se spodní částí DVD, která je již daleko měkčí a stříhá se snáze.

Stává se, že se „duhová část“ při oddělování zachytí na druhé, vrchní vrstvě. Bohužel, s tím se nedá nic dělat a tato část přijde nazmar.

Krok 2.

Nyní spodní vrstvu rozstříháme na malé kousky. Můžete dělat pouze jeden konkrétní tvar (nejlépe vypadají trojúhelníčky) a nebo stříhat tvary, které vás zrovna napadnou. Já stříhala jak velké kousky, tak úplně malinké, kterými jsem pak prostor mezi velkými doplňovala.

Krok 3.

Následně kousky začneme lepit. Nejjednodušší se zdálo použít štěteček, namáčet ho do lepidla a pak s ním pomazat kus podnosu, na který následně aranžovat rozstříhané kousky. Ale jelikož jsem měla již předem rozvrhnuto, jak budu kousky lepit, nakonec jsem lepila kousky postupně. Aranžování jsem dělala tak, že jsem nejprve umístila kousky větší a těmi malynkými pak vyplňovala mezery mezi nimy. Většinou jsem používala „růžovou stranu“ a doplnila ji pár kousky, které jsem otočila na „modrou stranu“.

A to je vše!

Výsledek vypadá takto a podle mě se tác opravdu povedl! Samozřejmě můžete dekorovat i prostředek, já to ale nechala takto, aby se to zbytečně nepřehnalo. Vnitřek se také může vyplnit zrcadlem, na kterém voňavky vypadají opravdu nádherně, ale jelikož jsem zvolila tác stříbrný, zrcadlo mi již přišlo zbytečné.

Nakonec jsem na tác položila moje voňavky a doplnila je o suché růžičky, které jsem dostala od přítele.

Doufám, že se vám návod líbil a že ho také vyzkoušíte! 🙂 V podobně holčičím duchu se držel i můj minulý DIY návod s mušličkovou krabičkou a příštím návodem bude korálková šperkovnička! 🙂 Ráda bych si totiž pořídila „princeznovský“ toaletní stolek, takže již teď vymýšlím, co bych na něj položila. Mozaikový tác bude podle mě perfektní! 🙂


Líbil se vám DIY návod? Slyšeli jste již o Vanity tray a toužíte si jej také vyrobit?


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno