DOES PINEAPPLE BELONGS ON PIZZA?


Autor: Viki Ceglédyová, vikicegledyova.blogspot.sk

V histórii ľudskej existencie existujú len tri veci, ktoré dokážu rozdeliť svet na dva tábory – vojna, Trump a Pizza Hawaii. Ľudia strávili dlhé hodiny diskusiami o tom, či na pizzu toto exotické ovocie patrí alebo nie. Táto téma nerozdeľuje len národy, ale každodenne ničí priateľstvá, vzťahy a rodiny. Gurmáni, taliani, islandský prezident a Gordom Ramsey tvrdo bojujú na strane zákona s touto nekresťanskou kombináciou. Proti nim stoja tí……….ostatní. Nešťastníci, ktorí sú schopní skombinovať napríklad nakladané uhorky s arašidovým maslom. Ale neodsudzujem ich. Určite sú to ľudia s dobrým srdcom.

A ako som na tom ja? Priznám sa, že som silný zástanca antidiskriminačného názoru, že pizza je čisté plátno, na ktoré si môžete dať ingrediencie bez ohľadu na ich farbu, chuť, štátnu príslušnosť alebo štádium rozkladu. Ba dokonca mi celkom šmakuje. Ale ako správny labužník a milovník talianskej kuchyne nemám odvahu si ju sama objednať. Nahlas. A na verejnosti.

Pozrime sa na klady a zápory spojené s konzumáciou tohoto kontroverzného pokrmu.

PROS

Budeme vychádzať z premisy, že ananás je ovocie. Ovocie je zdravé. Preto aj ananás je zdravý. Predstavuje skvelým zdroj vitamínu C, vlákniny a kadejakých iných, pre naše telo dobrých, sračiek.

Dodáva pizzy šťavnatosť.

Objednávka pizze Hawaii vyvoláva v človeku pocit nekonečnej odvahy a rebélie.

Vzhľadom na skutočnosť, že množstvo ľudí otvorene bojuje proti tejto ingrediencii všetkými možnými atómovými zbraňami, je veľká šanca, že väčšina vášho okolia nebude mať ani najmenší záujem kradnúť z vášho taniera. Preto sa o ňu nemusíte deliť.

V ananáse žil SpongeBob.

Jediná pizza, ktorá je tak populárna, že má vlastný fan club.

CONS

S Hawaiiom nemá nič spoločné. Vymysleli ju v Kanade a názov dostala podľa konzervy ananásu použitej pri prvej príprave tejto pizze. Prečo toľko lží? Prečo?

Dodáva pizzy šťavnatosť. Občas až do takej miery, že rozmočí cesto.

Keby v menu neexistovala Pizza Hawaii, určite by sme boli o krok bližšie k svetovému mieru, eliminácii kriminality a násilia páchaného na ženách.

Čerstvý ananás je zdravý a skvelý na chudnutie. Ale na pizzu sa väčšinou používa ten z konzervy, ktorý má viac cukru než vitamínov.

Kreativita pri ďalších kombináciách je značne obmedzená. Neviem si predstaviť napr. ananásovú pizzu s cibuľou. Ale samozrejme proti gustu žiaden dišputát.

Jediná pizza, ktorá je tak populárna, že má vlastných haterov.

Tak čo? Do ktorého tábora patríte vy?

Kľudne sa priznajte. Tu vás odsúdi len pár ľudí.

Aloha.

Viki.


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno