Bloggers RE

DOMÁCÍ LEVANDULOVÝ SIRUP


Znáte benefity levandule? Tato bylinka je oblíbená hlavně pro svou dlouhotrvající vůni. Dokáže pomoci s úzkostnými stavy, nespavostí, trávicími potížemi, při poranění a dokonce i jako repelent proti hmyzu.

Vzhledem k tomu, že doma máme levandule plnou zahradu, tak si myslím, že by byla velká škoda ji nevyužít! V létě miluji domácí limonády, které si v restauracích objednávám skoro pokaždé. Rozhodla jsem se tedy, že si jednu takovou zkusím vyrobit doma. Dnes bych se s vámi ráda podělila o recept na tohle levandulové osvěžení.

Ingredience: stonky levandule, voda, citrony, cukr a kyselina citronová.

Postup:

1. Do převařené, vystydlé vody vložte umyté a očištěné stonky levandule a přidejte nakrájený citron bez chemicky ošetřené kůry. Vše nechte minimálně 24 hodin louhovat (ideálně v chladné, tmavé místnosti).

2. Výluh slejte přes filtr na kávu nebo jemnou látku, aby skrz neprošly žádné nečistoty.  Já použila tenký šátek.

3. Tekutinu zahřejte (cca na 40°C) a smíchejte s cukrem a kyselinou citronovou. Případnou pěnu z povrchu sirupu vyjměte.

4. Když bude všechen cukr rozpuštěný, sirup slejte do zavařovacích, dobře uzavíratelných lahví a následně zavařte.

5. Skladujte v chladu a temnu.

Dobrou chuť!


Tereza Vaníčková

Jmenuji se Tereza, těší mě! Studuju (gymnázium), miluju (jazyky, cvičení, jógu, knížky, kosmetiku, sport a jídlo) a píšu. Je mi 18 let. Do budoucna bych se ráda věnovala marketingu, psychologii, lingvistice nebo sociologii.

Add comment

EBOOK ZDARMA: 10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X